Průzkum zjišťoval, kolik lidí věří Putinovi v Polsku. V Reflexu z toho mají radost

01.04.2015 23:47

Ruská propaganda nefunguje. Ukázal to alespoň průzkum Think-tank Pew Research Center, který monitoruje nálady občanů v řadě zemí po světě. Tentokrát se zaměřil na Polsko a na to, jak se dívají na Rusko a Vladimira Putina. U našich severních sousedů věří jen 8 % lidí tomu, co říká Putin.

Průzkum zjišťoval, kolik lidí věří Putinovi v Polsku. V Reflexu z toho mají radost
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

Think-tank Pew Research Center v Polsku uskutečnil průzkum veřejného mínění, který ukázal, že ruská propaganda má na naše severní sousedy asi trochu jiný účinek, než se počítalo v Kremlu. Navzdory tomu, že ruská média v šíření propagandy nezahálejí – stačí si vzpomenout na informaci o tom, že demonstrace na podporu prezidenta Zemana byla podle Rusů vyjádřením odporu vůči západním sankcím oslabujícím Moskvu – Poláci mají k Rusku stále menší důvěru. Téměř nikdo jejich informacím nevěří. Píše to Reflex.cz.

„V současnosti je až 81 procent Poláků negativně naladěno proti Rusku. Pouze 12 procent obyvatel našeho severního souseda se vyjadřuje k Rusku kladně. Změny v procentech jsou přitom obrovské. V letech 2007 až 2013 se totiž na Rusko dívalo vyloženě negativně jen kolem poloviny Poláků,“ upozorňuje server.

Myšlení Poláků ovlivnily anexe Krymu, válka na Ukrajině i opakované narušení vzdušného prostoru členských zemí EU ze strany Ruské federace. Stojí také za pozornost, že ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi důvěřuje jen osm procent Poláků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…