Prymula je ministrem a hned se ozval Jakub Janda: Je to organizátor čínského vlivu!

21.09.2020 16:38

Server Aktuálně.cz přinesl českým čtenářům informaci, že čínští komunisté sbírali informace asi o 700 Češích - o politicích, ale i policistech nebo třeba o jejich rodinách. Včetně dětí. Analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty Jakub Janda k tomu napsal pár slov. V souvislosti s šířením čínského vlivu v Česku připomněl i minulost nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

Prymula je ministrem a hned se ozval Jakub Janda: Je  to organizátor čínského vlivu!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Čínští komunisté ve velkém schraňují informace o osobách, které by možná mohly na Západě v budoucnu využít. Ukazují to informace uniklé z databáze, kde se najdou i Češi – ministři, ale i policisté a jejich rodiny. Nechybí ani informace o jejich dětech. O Češích se prý informace sbírají asi od roku 2017. Mělo se tak dít přes firmu Zhenhua Data Technology. Na její aktivity upozornil whistleblower, který předal informace Američanům.

Podle Jakuba Jandy není čínská aktivita ničím jiným než masakrem.

„Děti aktivních politiků a veřejných postav - to je masakr, takhle funguje mafie. Nemuselo jít jen o vydírání, ale třeba o identifikaci slabých míst, aby jim pak čínský stát nabídl různé cesty do Číny, korupční nabídky, aby se na nich dále pracovalo,“ napsal Janda na Facebooku.

Čínští komunisté si podle Jandy tvoří složky na lidi, které by mohli využít v budoucnu. Některé získají pro peníze. Do této kategorie podle Jandy patří poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý. Jiné lidi láká sloužit komunistům kvůli ideologii, na třetí skupinu platí kombinace ideologie a peněz. A tam, kde nefunguje ani jedno, může podle Jandy přijít tvrdé vydírání.

Připomněl také minulosti nového ministra zdravotnictví Romana Prymula. I tady viděl vliv Číny. Prymula v minulosti propagoval čínsku medicínu.

„Roman Prymula působí řadu let jako organizátor čínského vlivu ve zdravotnické oblasti. Roman Prymula nedostal bezpečnostní prověrku od Národního bezpečnostního úřadu. Roman Prymula bude ministrem vlády České republiky,“ konstatoval Janda.

Jakub Janda promlouvá

Jakub Janda promlouvá

Jakub Janda promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…