Prymula v ČT: Jsem připraven rezignovat. Ale ta masmediální hra kolem té schůzky je absurdní

25.10.2020 12:46

Černý pátek pro premiéra Andreje Babiše. Moderátor Václav Moravec odstartoval další ostrou politickou debatu. Seděl proti němu ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula, který sdělil, že je připraven rychle rezignovat. Kroutil ale hlavou nad „masmediální kampaní“.

Prymula v ČT: Jsem připraven rezignovat. Ale ta masmediální hra kolem té schůzky je absurdní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví
reklama

„Černý pátek, tím se stal pátek 23. října pro premiéra Andreje Babiše (ANO), když deník Blesk zachytil ministra zdravotnictví Romana Prymulu a Jaroslava Faltýnka na schůzce v restauraci,“ odstartoval Moravec debatu.

„Já nemohu říci. Já jsem hodnotil celou tu situaci během víkendu a když bych ji měl popsat, tak já jsem se necítil odpovědný za tu část odbornou. Proto jsem říkal, že je třeba dotáhnout ta opatření do konce. Tu politickou odpovědnost tu cítím, protože to opravdu vyvolalo obrovskou vlnu nevole, takže já jsem připraven rezignovat, ale musí tady být nástupce, protože my se v době dvou až tří týdnů řítíme do velkých problémů,“ upozornil Prymula.

Pár slovy okomentoval i samotnou návštěvu v restauraci.

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25789 lidí
„Byl jsem lehce v šoku. Celá ta schůzka byla pro mě trochu absurdní. To, co se z toho udělalo. My jsme na ministerstvu od 6 do 22 hodin a já jsem dostal pozvání na tuto schůzku. Bylo jasné, že na ministerstvu to nejde, protože zaměstnanci ministerstva také někdy musí jít domů. Ve Sněmovně by to také nešlo, tam by se asi nedostal ředitel (Fakultní nemocnice Ostrava Jiří) Havrlant,“ řekl Prymula.

Lidí ze svého okolí se ptal, kde vlastně je, a dozvěděl se, že v prostorách vyšehradské kapituly.  

„Připadá mi to opravdu absurdní. Zejména ta masmediální hra. To, co se děje masmediálně, tak já opravdu nechápu. Kvůli tomu jsem ochoten rezignovat, protože aby se toho chopili odpírači roušek, to nelze. ... Ale nechápu, jaká masmediální hra se tady hraje. Já nechci, aby to bylo spojováno s mojí osobou, protože ta opatření se musí dodržovat,“ zdůraznil Prymula.

Prymula má pocit, že je již delší čas pod velkým tlakem, a to pod velkým tlakem médií, která např. informují o tom, že dcera ministra Prymuly dostala zakázku od ministerstva zdravotnictví. Prymula zdůraznil, že o tomto bylo rozhodnuto ještě předtím, než se stal ministrem.

Poté prohlásil, že nikdy nechtěl být ministrem příliš dlouho. „Já jsem to bral tak, že moje mise je vyřešení této epidemie. Mým cílem nikdy nebylo být ministrem dlouhodobě,“ sdělil Prymula.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A to jste přesně vy, pane Nečasi, ne já!“ Šlachta to pustil ven

13:48 „A to jste přesně vy, pane Nečasi, ne já!“ Šlachta to pustil ven

CNN Prima News prolomila ledy a v neděli pozvala šéfa hnutí Přísaha, Roberta Šlachtu. „Je cítit velk…