Putin je jako Hitler. I vy přijdete do pekla, řekl ukrajinský poslanec ruské státní televizi

10.07.2021 15:42

Ukrajinský poslanec a člen Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) Olexij Hončarenko to vzal zostra. Přirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. A to zdaleka nebylo všechno...

Putin je jako Hitler. I vy přijdete do pekla, řekl ukrajinský poslanec ruské státní televizi
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kresba na stěně - ruský medvěd se projíždí po Ukrajině

Ruská státní televize Rossija chtěla vyzpovídat ukrajinského poslance Olexije Hončarenka. A možná zalitovala, že tím udělala chybu. Poslanec jim totiž od plic řekl, co si myslí o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi.  

„Cíl ruské delegace je všem známý. Sloužit zájmům vašeho Hitlera – Putina, vašeho führera, který obsadil území jiných států, zabíjí tisíce lidí. Včetně zabíjení svých vlastních Rusů. A okrádání. A ještě je od rána do večera okrádá. Víte, místo toho vám dám dobrou radu. Zajeďte si do Paříže a natočte si dům, kde žije Peskovova rodina. Má tam byt za dva miliony eur. Velmi pěkný byt v 16. obvodě. Není to daleko od Štrasburku. Vyrazte tam a ukažte to Rusům. Bude to zajímavé. A ještě Rusům ukažte, kde jsou domy Sluckého a Tolstého. To je také bude zajímat. Ukažte Rusům Solovjovův dům u Komského jezera. Kteří nakradli peníze u obyčejných Rusů tím, jak vyprávěli o strašné Ukrajině, o CIA, o nacistech a o všem ostatním,“ rozjel se ukrajinský poslanec.

Poté odmítl, že by Ukrajinci utlačovali rusky mluvící obyvatele na východě země.

„Dnes ruskojazyční lidé bojují na východě s vámi, aby zastavili vaši anexi,“ rozčiloval se dál. Jako Ukrajinec narozený v Oděse prý velice dobře ví, že k žádnému útlaku rusky mluvících lidí v této části Ukrajiny nedochází, a nepotřebuje k tomu výklad ruské propagandistické státní televize. „Vy zabíjíte lidi, jako jsem já, že to děláte pro ochranu jazyka,“ nenechal se zastavit poslanec.

Zaměstnancům ruské státní televize sdělil, že oni sami lidi nezabíjejí, ale vytvářejí propagandu, která tato zvěrstva obhajuje. „Chci vám říct, že místo v pekle je přichystáno i pro vás, protože vy to všechno kryjete,“ nebral si servítky Hončarenko.

Nakonec novinářům znovu doporučil, aby věnovali pozornost chování ruských lumpů, a rozloučil se.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

18:48 Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselý…