Putin nečeká, že konflikt na Ukrajině přeroste ve válku

23.02.2015 21:24 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ruský prezident Vladimir Putin neočekává, že by se mohl ukrajinský konflikt změnit ve skutečnou válku. Prohlásil to dnes v rozhovoru pro ruskou televizní stanici Rossija 24. Nedávné prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o tom, že hodlá Ukrajině vrátit okupovaný Krym, označil Putin za "revanšismus".

Putin nečeká, že konflikt na Ukrajině přeroste ve válku
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

"Soudím, že takový apokalyptický scénář je sotva možný," komentoval šéf Kremlu úvahy o válce na Ukrajině. "Doufám, že tak daleko to nikdy nedojde," poznamenal.

Základní podmínkou urovnání ukrajinské krize je podle ruského prezidenta dodržování dohod o příměří dojednaných v Minsku. "Velmi doufám, že budou respektovány. Pokud se tak stane, bude to správná cesta k normalizaci situace v této části Ukrajiny. Válku na periferii Evropy si nepřeje nikdo," uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…