Putin nemá rád demokracii. A naše vláda mu ještě pomáhá, píší v Německu

13.12.2015 19:56

The Huffington Post Deutschland přináší důkazy, že ruský prezident Vladimir Putin vede válku proti Evropě. Není mu totiž po chuti evropská demokracie. A současná situace mu ještě nahrává v boji proti ní. Jde tu především o neschopnost západních politiků řešit krize.

Putin nemá rád demokracii. A naše vláda mu ještě pomáhá, píší v Německu
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Prvním důkazem má být tvrzení, že Vladimir Putin podporuje nacionalistická hnutí v evropských státech. Pokud chcete důkaz, stačí se podívat do Maďarska Viktora Orbána, který dal jasně najevo, že hodlá spolupracovat s Ruskem v energetické oblasti. Stejně tak oznámil, že hodlá v zemi budovat jinou než liberální demokracii. A to není vše, Putin podpořil také Marine Le Penovou z Francouzské národní fronty.

Ruský prezident se snaží oslabit víru v demokracii, když kremelská propagandistická mašinérie naznačuje, že západní média lidem neříkají absolutní pravdu. „Putin nasazuje techniku rozvratu cíleně: přes svá zahraniční média jako třeba RT Deutsch, jehož první příspěvek se příznačně jmenoval ‚Chybějící část‘, a měl tak sugerovat, že německá média část pravdy zatajují,“ upozorňuje server.

Český překlad článku najdete na webu Honzovy komentáře zde.

V jeho prospěch hraje i fakt, že část Němců neuznává liberální hodnoty. Může jít až o 15 procent populace. Nahrávají mu i protesty proti uprchlíkům. „Putin sám nevyvolal současné protiuprchlické protesty. Důvodů je více: například selhání německého státu při zvládání tohoto nelehkého úkolu. Nebo desítky let chybějící diskurz o přistěhovalecké politice, kde se pořád ještě debatuje o přísném rozdělení na ‚užitečné‘ a ‚neužitečné‘ migranty,“ pokračuje server.

To nic nemění na tom, že v Německu je možné protestovat proti vládě. Vladimir Putin naproti tomu nechává zatknout ty, kteří proti němu protestují opakovaně. Využívá k tomu nově schválené zákony. Evropané by si měli vážit své svobody i přes její nedokonalost. Jednoho dne by se totiž mohli divit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

8:45 Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

Bůh opět zachraňuje Velkou Británii! Když si Britové volí za premiéra prolhaného klauna, tak ať si j…