Radikální muslimové jsou na úrovni nacistů a komunistů. Dělají vše, aby nám zrušili demokracii. A jsou i u nás, ne že ne, varuje znalec islámu Lhoťan

19.04.2019 15:36 | Zprávy

Odpůrce multikulturalismu a bývalý muslim Lukáš Lhoťan se v pořadu Osobnost Plus odvysílaném na Českém Rozhlase Plus rozhovořil o islámu a poměrech, které panují v muslimské komunitě u nás. Radikální vyznavače islámu přirovnal k nacistům či komunistům a upozornil, že působí i u nás. Dnes je Lhoťan křesťanským katolíkem a varuje před míšením kultur.

Radikální muslimové jsou na úrovni nacistů a komunistů. Dělají vše, aby nám zrušili demokracii. A jsou i u nás, ne že ne, varuje znalec islámu Lhoťan
Foto: Archiv Lukáše Lhoťana
Popisek: Lukáš Lhoťan

Moderátorka Barbora Tachecí se na úvod podivovala nad tím, že Lukáš Lhoťan k islámu invertoval již v patnácti letech. Lhoťan uvedl, že ho ke změně náboženství donutila velmi negativní zkušenost z hodiny křesťanství, kde mu bylo vyučující oznámeno: „Ježíš chtěl, aby jeho dědeček zemřel.“ Po této zkušenosti se rozhodl vyhledat nějaké alternativní náboženství, načež ho velmi utvrdila vřelá komunikace, kterou postoupil s tehdejším předsedou muslimské obce Mohamedem Alim Šilhavým.

Lhoťan je však nyní k islámu již kritický: „Principiálně ale myslím, že nám historie jasně ukazuje, že dlouhodobé soužití lidí různých náboženství a i různých národností nefunguje a nikdy nefungovalo. Dříve či později došlo vždy ke konfliktům,“ dodává a říká, že je příznivcem toho, abychom my a muslimové žili odděleně a navzájem se respektovali.

Odpor k „multi-kultularity“ potom dává Lhoťan právě do kontextu dějin a vzájemné separace: „Jsem příznivec toho, aby si muslimové žili ve svých zemích a do našich nám nezasahovali, a abychom my žili ve svých a nezasahovali do jejich,“ říká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

10:35 3 roky nic, teď pohyb. Zlé pro Ukrajince, zvlášť když USA utnuly pomoc

Krátce poté, co vyšlo najevo, že Rusové pravděpodobně obsadili jedno z důležitých ložisek lithia, o …