Radní Tomáš Kňourek k situaci v ČRo: Jde o kvílení sektářů z Kavčích hor a Karlína. To už je klasický kolorit

21.12.2018 18:03

Skutečnost, že generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral na návrh ředitele Programu Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka neprodloužil smlouvu šéfredaktorovi Vltavy Petru Fischerovi, vyvolala obrovskou mediální nevoli. Máme k dispozici stanovisko Rady odborové základní organizace pracovníků Českého rozhlasu k dění v Českém rozhlase, které varuje před údajnou vážností celé situace.

Radní Tomáš Kňourek k situaci v ČRo: Jde o kvílení sektářů z Kavčích hor a Karlína. To už je klasický kolorit
Foto: Archiv TK
Popisek: Tomáš Kňourek, člen Rady Českého rozhlasu

„Respektujeme právo generálního ředitele vybírat si své spolupracovníky. Ovšem neprodloužení smlouvy šéfredaktorovi stanice Vltava, které mu bylo oznámeno jen necelé tři týdny před jejím vypršením, považujeme za nestandardní postup, a to u jakéhokoliv zaměstnance Českého rozhlasu. V případě šéfredaktora celoplošné stanice navíc tento krok vyvolává pochyby o dalším směřování dané stanice a vyvolává nejistotu v jejích zaměstnancích,“ stojí v prohlášení Rady odborové základní organizace pracovníků Českého rozhlasu k dění v Českém rozhlase, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
 
 
To ovšem není jediná kritika. „Změna ve vedení Vltavy nebyla komunikačně zvládnuta. Argumenty pro odchod šéfredaktora Vltavy, které byly uvedeny v tiskovém prohlášení vedení ČRo, nezněly přesvědčivě ani zaměstnancům rozhlasu, ani kulturní veřejnosti, což poškozuje dobré jméno Českého rozhlasu. Vedení Českého rozhlasu se rozhodlo obsadit post šéfredaktora Vltavy na základě interního výběrového řízení. Nepovažujeme tři týdny za adekvátní dobu pro přípravu dlouhodobé koncepce jedné z klíčových stanic Čro. Během roku 2018 provedlo vedení ČRo řadu nekoncepčních a problematických rozhodnutí, která zásadním způsobem zhoršila atmosféru v rozhlase,“ stěžují si odbory.
 
 
Vzhledem k tomu, že v závěru stanoviska stojí výzva pro vedení Českého rozhlasu a jeho Radu, aby se vážností celé situace jejich zástupci zabývali, jsme se zeptali na názor tiskového mluvčího Rady Miroslava Dittricha. Ten ovšem jakékoli odpovědi nebyl schopen. Zřejmě už si vybírá vánoční volno. 
 

Anketa

Myslíte si, že by ředitel René Zavoral měl v Českém rozhlase provést zásadní změny?

97%
3%
hlasovalo: 5530 lidí
 
Sdílnější a evidentně pracovitější než Dittrich byl radní Tomáš Kňourek
 
„Musím se smát i nad odborářským tvrzením, že změna na Vltavě nebyla komunikačně zvládnuta. Mediální kvílení je již kolorit, který následuje vždy, když není po vůli sektářů z Kavek či Karlína. Tito vymítači dnes dělají, jako kdyby stanice Vltava nebyla před panem Fischerem, a s odchodem pana Fischera zřejmě skončí,“ řekl nám radní.
 
„Mně se taky nelíbí řada věcí v Českém rozhlasu, třeba podle mě nedostatečné názorové spektrum hlavně na stanici Český rozhlas Plus, ale to mám jít ředitele Zavorala shodit z balkónu? Tito lidé, kteří si, bůh ví proč, říkají novináři, vyhlásili svatou válku čemukoli odlišnému, což je dnes již veškeré jejich okolí. Už nediskutují. Sdílejí své štěky na sítích, chválí se navzájem, nenávidí nesouhlas a jiný názor. Dnes už jsou tito zapouzdřenci nebezpeční zejména sami sobě,“ zlobí se radní Českého rozhlasu.
 
„Na rozdíl od odborových předáků žádné znepokojení nad situací v Českém rozhlase nepozoruji. Naopak. Generální ředitel René Zavoral na královehradeckém jednání Rady Českého rozhlasu ve své brilantní řeči vše jasně vysvětlil. Ale kdo nechce slyšet, neslyší,“ uzavřel pro ParlamentníListy.cz Tomáš Kňourek. 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…