Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.

10.09.2025 12:44 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Není ohrožena jen svoboda projevu, resp. po projevu. Už je třeba hájit i proces demokratických voleb. Tak to vidí zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Vlastimil Veselý, který zdůraznil, že je třeba hájit svobodu voliče před zákulisními dohodami politiků, médií a vlivných neziskových organizací. Po Veselém dostal slovo poslanec ANO Radek Vondráček a ani on nešetřil tvrdými slovy. Hned v úvodu však všechny rozesmál.

Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.
Foto: Jaroslav Polanský
Popisek: Radek Vondráček na akci SOSP

Společnost na obranu svobody projevu 10. září pořádá konferenci na téma Ohrožení svobody řečníka po projevu. Členové společnosti, mezi jejíž zakladatele patří např. vývojář počítačových her Dan Vávra, jsou přesvědčeni, že svoboda po projevu je skutečně dnes ohrožena. Zvláště, když je ve jménu boje s dezinformacemi, či ve jménu vystavení stopky šíření nenávisti uplatňována cenzura. Členové spolku nepochybují, že uplatňována je.

 Hned v úvodu konference, která nesla název Svoboda po projevu a demokracie v ohrožení, zaznělo, že spolek nepobírá ani korunu od státu a je na to patřičně hrdý. Ředitel Spolku Vlastimil Veselý konstatoval, že svoboda po projevu a demokracie není ohrožena jen v Česku, nýbrž i v dalších zemích.

Za naprosto zásadní označil zachování svobody u sněmovních voleb.

„My musíme bránit už i férové volby. My musíme bránit už i samotný princip demokracie, ve které o své zemi rozhodují občané, a ne zákulisní konsenzy politických elit, médií a vlivných neziskovek financovaných často ze zahraničí,“ začal zostra Veselý, který je přesvědčen, že svobodu životů českých občanů omezují evropské regulace nejrůznějšího druhu.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

plk. Foltýn by správně měl být tr, stíhán , ale zjevně spravedlnost u nás není, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 10.09.2025 13:03:39

|  14 |  0

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…