Rady ministrů v Rakousku se místo Hamáčka zúčastní náměstek

10.07.2018 17:06

Neformálního setkání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Innsbrucku se tento týden místo ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zúčastní jeho náměstek pro vnitřní věci Jiří Nováček. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí ministerstva Marika Vitnerová. Hamáček, který byl zároveň pověřen vedením české diplomacie, bude spolu s premiérem Andrejem Babišem na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu.

Rady ministrů v Rakousku se místo Hamáčka zúčastní náměstek
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

Summit NATO se uskuteční ve středu a ve čtvrtek, setkání ministrů vnitra a spravedlnosti ve čtvrtek a v pátek. „Za Českou republiku se ve čtvrtek zúčastní Jiří Nováček, první náměstek pro vnitřní věci ministra vnitra,“ sdělila Vitnerová. Ve čtvrtek se bude podle mluvčí na setkání ministrů jednat například o ochraně evropských hranic, azylovém systému nebo policejní spolupráci. V pátek se budou řešit témata z oblasti justice.

Rada pro spravedlnost a vnitřní věci (Justice and Home Affairs Council) je složená z ministrů spravedlnosti a vnitra členských států EU, podle webu Ministerstva vnitra zasedá obvykle čtyřikrát za předsednictví v Bruselu nebo v Lucemburku, jednou během každého předsednictví se koná také neformální jednání v předsednické zemi, kterou je nyní právě Rakousko. Podle tématu, které se projednává, se jednání účastní ministři spravedlnosti nebo vnitra.

Zasedání nejvyšších představitelů států a vlád zemí NATO v Bruselu se bude zabývat aktuálními bezpečnostními výzvami včetně vztahů s Ruskem, sdílením obranných výdajů, modernizací a reformou velitelské struktury NATO i jejím dalším rozšiřováním. Šéfové vlád a prezidenti proberou také pomoc partnerům Aliance v budování obranných kapacit pro boj proti terorismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…