Rakousko zpřísnilo hraniční kontroly. Do Slovinska vrátilo jen od soboty stovky migrantů

29. 12. 2015 18:41

Rakouská policie za poslední čtyři dny zabránila na hranici se Slovinskem ve vstupu do země několika stovkám migrantů. Důvodem bylo předstírání falešného státního občanství, uvedl mluvčí korutanské zemské policie Rainer Dionisio.

Rakousko zpřísnilo hraniční kontroly. Do Slovinska vrátilo jen od soboty stovky migrantů
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Podle slovenské tiskové agentury STA poslali Rakušané od soboty do dnešního dopoledne ze společné hranice zpět do Slovinska přinejmenším 413 lidí. Rakousko přesný počet osob neupřesnilo. Uvedlo ale, že zhruba 70 migrantů, které policie odmítla v sobotu do země vpustit nedaleko Villachu, se v pondělí o překročení hranice pod falešnou identitou znovu pokusilo na jiném místě společné hranice.

„Při rozhovoru s tlumočníkem se ukázalo, že z velké části pocházejí z jiných zemí, než udali ve Slovinsku,“ uvedl Dionisio, jehož citovala agentura APA. Podle slovinské agentury STA jde u většiny vrácených migrantů o Maročany a Íránce, kteří předstírali, že pocházejí ze Sýrie či z Iráku.

Rakousko od soboty na svých jižních hranicích zpřísnilo kontroly, jejichž součástí jsou i jazykové testy. Na základě užívaného dialektu či místopisných znalostí jsou tlumočníci schopni odhalit původ migranta. Počet lidí, jimž Rakousko na hranici odmítlo povolit vstup do země, je podle agentury APA v posledních několika dnech „neobvykle vysoký“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

17:53 Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

KOMENTÁŘ Rada pro rozhlasové a televizí vysílání si za přibližně půl milionu objednala analýzu, aby …