Rakouští daňoví poplatníci se dali do pláče. Ráno si přečetli, jak imigranti zkušeně dojí sociální systém

15.09.2017 10:01 | Zprávy
autor: pro

Deník Kronen Zeitung má další neradostnou zprávu pro rakouské daňové poplatníky. Rok od roku v zemi rostou příspěvky na děti, které mají přistěhovalecké kořeny. Nejhorší je situace ve Vídni.

Rakouští daňoví poplatníci se dali do pláče. Ráno si přečetli, jak imigranti zkušeně dojí sociální systém
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čekající na oběd

Kronen Zeitung se pravidelně věnuje tématům, jenž souvisí s přistěhovaleckou politikou v zemi. Loni v létě tak například deník zveřejnil informace, podle kterých má více než čtyřicet procent příjemců sociálních dávek ve Vídni přistěhovalecké kořeny. Letos v únoru zase deník zjistil, že dochází ze strany přistěhovalců ke značnému zneužívání sociálního systému a některé rodiny migrantů pobírají částky, které by jim mohla závidět leckterá rakouská rodina.

Nyní přichází další zjištění, která rakouské daňové poplatníky rozhodně nepotěší. Jak vyplynulo z odpovědi lidovecké ministryně pro rodinné záležitosti Sophie Karmasinové na dotaz FPÖ, vedle sociálních dávek se rovněž neustále zvyšuje podíl přistěhovalců, kteří pobírají příspěvky na děti. Loni tvořili 34, 5%, což bylo o dvě procenta více než v předchozím roce. Celkem jim stát prostřednictvím peněz daňových poplatníků poslal v roce 2016 257 milionů eur.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Co je ta polopravda?

,,Babišova vláda nedává 2 procenta, ale vždyť Fialova vláda je nedávala taky. To je polopravda.“ Sám tvrdíte, že jste závazek vůči NATO nesplnili, tak co je ta polopravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

16:35 Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

Český mediální prostor už druhý den ovládá nehoda, jejímž účastníkem byl poslanec Motoristů Filip Tu…