Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

11.01.2022 17:45

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Zástupci Hradu čelí za kontroly při vstupu do sídla prezidenta dlouhodobé kritice, ke zrušení přísných kontrol v jedné z nejnavštěvovanějších českých památek vyzvala v minulosti řada politiků, naposledy v loňském roce senátor Jiří Růžička a poslanec Jan Lacina (oba STAN). Podle Kanceláře prezidenta republiky ale všechna opatření vycházejí z požadavků policie, která zmírnění opatření vzhledem k aktuální situaci v zahraničí i v České republice i platnému prvnímu stupni ohrožení terorismem nedoporučuje.

„Pražský hrad je symbol české státnosti. Patří nám všem. A my všichni opravdu nejsme teroristi, tak jak si teď možná připadáme při jeho návštěvě. Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan podle informací serveru iROZHLAS.cz.

Podle Rakušana nyní policie obešle všechny relevantní bezpečnostní instituce s žádostí o vyjádření. „Ty posoudí a vyjádří se k nutnosti rozsahu současných opatření a případně se bude pracovat na novém bezpečnostním režimu. Domnívám se, že zhodnocení současných masivních opatření je namístě,“ dodal ministr vnitra.

Vyjádření Rakušana mezitím pobavilo komentátora Petra Honzejka, který se diví, že Rakušan raději neřeší průšvihy Starostů. „Je to hrozná legrace. STAN má průšvih kvůli stipendiu Jana Farského a sponzoringu partaje, a tak vydává jednu halasnou zprávu za druhou. Že otevře Hrad, že zajistí korespondenční volbu... ještě že neexistuje možnost vyhlásit válku Albánii, neb ta je už v NATO,“ napsal Honzejk ironicky na Twitteru.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A zase o kousek  evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

16:32 A zase o kousek evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

Vláda dnes schválila ústavní novelu a nový předpis o správě voleb, předpokládající mj., že by se vol…