Rampula o noční nahrávce: Bál jsem se, aby se nezneužívaly interní informace

27. 2. 2012 19:16

Do funkce se navrátivší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula zveřejnil videozáznam z noci 17. února, kdy do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka vnikli cizí lidé v doprovodu Rampulova předchůdce na úřadu Stanislava Mečla. Jeho nadřízený Pavel Zeman ho za to kritizoval, Rampula se ale brání - chtěl prý zabránit tomu, aby kdosi zneužíval interní informace úřadu.

Rampula o noční nahrávce: Bál jsem se, aby se nezneužívaly interní informace
Foto: hns
Popisek: Vrchní zástupce Vlastimil Rampula

Rampula už na Mečla podal trestní oznámení za nezákonnou prohlídku kanceláře jeho náměstka. Prý do kanceláře vpustil dvě osoby s velkými ruksaky. Mečl se ale brání, že šlo o policisty. "Kamery zaznamenaly úkony Policie ČR, které byly v souladu se zákonem,“ řekl ČTK. Jeho slova potvrdil ostřeji i nejvyšší státní zástupce Zeman. "Šlo o akci bezpečnostních složek. Rampula vyzradil utajované informace, povýšil své osobní zájmy nad zájmy spravedlnosti i státu,“ uvedl pro ČT.

V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale Rampula na své verzi trval. "V nočních hodinách vstoupili do kanceláře doktora Grygárka neznámé osoby. Na záznamu je vidět, jak pan doktor Mečl otvírá kancelář, zjišťuje, jestli je prázdná, vpouští osoby, zamyká kancelář a nechává je tam bez jakéhokoli dozoru. To je zkrátka podezřelé," řekl. "Zjišťujeme v poslední době mnohé úniky informací, tak mě napadlo, že tyto osoby by mohly získávat nějaké informace či listiny za účelem následného zneužití."

Rampula videozáznam promítl na tiskové konferenci. Prý nejprve ale dal Mečlovi čas na vyjádření. Ten toho nevyužil. "Než jsem šel do médií, vyzval jsem doktora Mečla, aby mi to vysvětlil. To bylo ve čtvrtek v poledne, tiskovka byla až v pátek ve tři odpoledne a já do té doby neobdržel žádné vyjádření, tak jsem usoudil, že něco není v pořádku," podotkl Rampula v rozhlase. Do budoucna prý doufá v to, že bude mezi ním a jeho spolupracovníky probíhat čilejší výměna informací.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eva Holubová: Lidi volí Babiše? Maj zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat

8:06 Eva Holubová: Lidi volí Babiše? Maj zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat

Herečka Eva Holubová se v rozhovoru pro DVtv.cz mimo jiné vyjádřila k tomu, proč volíme stranu premi…