Rampula skončil. Co bude s podezřelými kauzami dál? Zeptají se dnešní OVM

17.06.2012 7:22

Někdejší šéf pražského vrchního zastupitelství Vlastimil Rampula si vysloužil přezdívku „zametače“ kauz. Dojde k jejich dořešení poté, co Rampula musel z rozhodnutí soudu ve své funkci skončit? A kdo ho nahradí? Mohla by to být ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která odstartovala kauzu Davida Ratha? To jsou jen některé z dotazů, které zazní v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Rampula skončil. Co bude s podezřelými kauzami dál? Zeptají se dnešní OVM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec před začátkem vysílání

Dosavadní pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula musel z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu skončit ve funkci. O jeho odchod z pozice usiloval ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), který Rampulu obviňoval z toho, že zdržoval vyšetřování velkých korupčních kauz, např. problematického pronájmu stíhaček Gripen. Co bude s touto kauzou dál? Nejen na to odpoví v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Fungování státních zastupitelství a evropské dotace

Kdo nahradí Rampulu ve funkci nebo jak by bylo dobré zreformovat státní zastupitelství, to jsou jen některé z otázek, které zazní ve dnešních OVM. Spolu se Zemanem v první hodině pořadu do studia zavítají předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a senátor Miroslav Antl (ČSSD).

Ve druhé hodině pořadu bude hlavním hostem ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM), který bude řešit otázku čerpání evropských dotací. Čerpání peněz plynoucích z EU se vládě premiéra Petra Nečase (ODS) dvakrát nedaří a média již delší čas spekulují o tom, o kolik peněz Česko nakonec přijde.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ztráta důvěry v demokracii. Putin? Nejen zde. Experti řešili rostoucí příklon k Rusku

15:21 Ztráta důvěry v demokracii. Putin? Nejen zde. Experti řešili rostoucí příklon k Rusku

Podle filozofa Václava Němce se nedá uvažovat o tom, že by události roku 1968 ovlivňovaly současný p…