Rána Slonkové z tisku: Nejdůležitější reportáž českých dějin? Něco tady šeredně smrdí

8. 12. 2018 14:59

Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se ve svém sloupku vyjádřil k tomu, jak hnutí ANO Andreje Babiše rostou preference. „A analytici přicházejí s tezí ‚skandály Babišovi pomáhají, místo aby mu škodily‘. Dovolím si oponovat. Únos syna nebyl – na rozdíl od dotací pro Čapí hnízdo nebo korunových dluhopisů – skandálem Andreje Babiše, ale skandál médií,“ poznamenal Kamberský.

Rána Slonkové z tisku: Nejdůležitější reportáž českých dějin? Něco tady šeredně smrdí
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Úvodem svého komentáře se rozhodl věnovat kauze, kterou rozpoutal server Seznam Zprávy, jenž přinesl reportáž se synem Andreje Babiše. „Velká část lidí byla na základě jedné ‚dokumentární detektivky‘ přesvědčena, že Andrej Babiš mladší žádnou vážnou nemocí netrpí (byl přece pilotem); zprávu o jeho zdravotním stavu že zfalšovala politička ANO, jakási Protopopová; junior že je důležitý svědek, jehož otec nechal unést na Krym, aby jej skryl před policií, aby dotyčný nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo,“ zmínil Kamberský s tím, že v průběhu času se ukázalo, že všechna „fakta“ a obvinění vycházely z jednoho zdroje. 

Anketa

Jak jste spokojeni s vládnutím koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD?

hlasovalo: 16647 lidí
„Člověk nemusí mít vysokou školu mediálních studií, aby pochopil, že tady něco šeredně smrdí. Šokující je, že toto prohlédnutí udělal lid prostý, ale novinářská obec dále mudrovala o ‚nejdůležitější reportáži českých dějin‘,“ zmínil Kamberský. 

Podle jeho slov stále nevíme, jaký je stav Andreje Babiše juniora dnes, ani to, zda byl junior v Rusku dobrovolně, zda tam nebyl vmanipulován, zavlečen či dokonce unesen. „Stále nevíme, proč policie vyšetřovala podezření z únosu tak laxně. Ale víme stoprocentně, že mnohé informace zveřejněné v dokumentární detektivce nejsou pravdivé a jiné že jsou silně rozporované,“ dodal. 

„Až se ukáže nějaký ‚obyčejný skandál‘, tedy že Andrej Babiš bije ženu, nezvládá rozpočet nebo docela obyčejně krade, preference mu budou padat. Dělo se tak vždycky. Ale pokud se jej někdo pokouší odstřelit skrze jeho nemocného potomka, není divu, že to voliče vybudí,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

15:46 Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

Lumír Němec v půli září vyjádřil názor, že si bratři Ctirad a Josef Mašínovi zaslouží naši úctu, pro…