Ransdorf: Šílenci jako Merkelová vládnou EU? Tudíž...

8. 10. 2015 8:38

Je načase začít přemýšlet o rozvolnění vazeb na Evropskou unii, pokud ji budou dirigovat šílenci typu německé kancléřky Angely Merkelové. Takový je názor europoslance Miloslava Ransdorfa, který se s ním svěřil čtenáři, když mu odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Ransdorf ale odpověděl také dalším čtenářům, například na to, jaký je jeho názor na Nový světový řád. Uvedl také, za jakých podmínek podle jeho názoru zavládne konečně v Afghánistánu mír.

Ransdorf: Šílenci jako Merkelová vládnou EU? Tudíž...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Miloslav Ransdorf
reklama

Ostře kritický je názor europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) na New World Order (NWO, Nový světový řád), který se začal vynořovat po pádu bipolárního světa. Ransdorf to uvedl při odpovědi na otázku čtenáře Davida Střítezského, kterého zajímal europoslancův názor na NWO. „Svůj názor jsem uložil do knihy Svět zleva, kterou jsem vydal se Stanislavem Sujou,“ uvedl politik s tím, že v knize, vydané v roce 2006, polemizoval zejména se snahou o revizi a destrukci mezinárodního práva, kterou proklamovali teoretici jako Robert Kagan a kterou realizoval George Walker Bush a lidé kolem něho.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Mír bude v Afghánistánu tehdy, až z něj odejdou Američané a Pákistánci

Komunistický politik odpověděl i na dotaz Aleny Klečkové, kterou zajímalo, zda někdo ponese odpovědnost za vybombardovanou nemocnici v Afghánistánu. „Kdo ponese zodpovědnost za tohle zvěrstvo? To jako stačí říci ‚sorry‘ a je to vyřízené? To se nic neděje a nikdo to ani pořádně neodsoudí a nikoho za to neodsoudí?!“ zajímalo čtenářku. Ransdorf připomněl, že sami Američané přiznali, že šlo o omyl. „Chránili prý jednotky afghánské armády, ne Američany, jak původně uváděli. Víme také, co používá americký bitevní Herkules AC 130, jak těžce je vyzbrojený a že má minimum omezení, pokud se týká použití zbraní,“ vysvětlil. Podle jeho názoru se musí vše vyšetřit. „A my tři poslanci KSČM v Evropském parlamentu jsme se postarali o to, že tento bod bude na programu jednání,“ uvedl. Zavzpomínal na výrok afghánského prezidenta Karzáího, který při skončení mise NATO v Afghánistánu údajně prohlásil, že Američané nechtějí válku v jeho zemi ukončit, ale chtějí, aby stále doutnala. „Mír bude až tehdy, kdy Američané a Pákistánci z Afghánistánu odejdou,“ dodal Ransdorf.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Snad Británie vytvoří Německu a Francii protiváhu

David Střítezský se pak europoslance zeptal ještě na to, jak by doporučoval postupovat v případě, že bychom byli znovu přehlasováni a byl by nám vnucován princip solidárnosti ohledně větších sociálních stimulů pro migranty apod. „Dle mého soudu by to bylo znovu naprosto nepřijatelné a skandální, navíc by teprve tehdy mohlo dojít k obrovskému exodu migrantů do naší vlasti,“ dal čtenář najevo své obavy.

Podle Ransdorfa bude důležitý osud slovenské a maďarské stížnosti. „Myslím, že je načase začít přemýšlet o rozvolnění vazeb na EU, pokud ji budou dirigovat šílenci typu Merkelové. Doufám, že Spojené království Velké Británie a Severního Irska vytvoří Německu a Francii určitou protiváhu,“ dodal komunistický europoslanec.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

14:40 Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

Klára Samková na Facebooku zkritizovala odpůrce Babiše a Prymuly. Prý tato kritika pochází z tábora …