Ransdorf vynadal půvabné redaktorce TV Nova. A napsal svou pravdu o Tibetu

30.04.2014 9:20

Hned dva příspěvky na svůj profil na serveru ParlamentníListy.cz vytvořil během úterního večera komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Nejprve se pustil do půvabné redaktorky TV Nova Emmy Smetana, která jej prý bezdůvodně dehonestuje. Pak odpověděl čtenáři na otázku ve věci Číny a Tibetu.

Ransdorf vynadal půvabné redaktorce TV Nova. A napsal svou pravdu o Tibetu
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Anketa

Co je pro vás důležitější?

hlasovalo: 10093 lidí

Nejprve se europoslanec rozepsal o lživosti českých médií, což chtěl dokumentovat příkladem „profesionality“ redaktorky TV Nova Emmy Smetana. Dcera známé aktivistky Moniky Pajerové a podle mnohých jedna z nejpůvabnějších českých novinářek se jej společně s kolegyní Zuzanou Štíchovou měla dotknout prezentací „slavného“ Ransdorfova odchodu ze schůze v Evropském parlamentu, při kterém jej natočila holandská bulvární televize.

Vůbec přitom prý nezmínily Ransdorfovu práci v oblastech energetiky nebo vědy a výzkumu, kterým se věnuje. Přitom Smetana prý pobývala při natáčení reportáže v Bruselu v týdnu, kdy Ransdorfovi v EP prošla zpráva o Eurostars 2, což prý byl neobyčejně významný počin. „Přestože přijela, aby informovala o činnosti českých europoslanců, o tomto mém úspěchu se, těžko říct proč, nikde nezmínila,“ píše zklamaně europoslanec.

Text Miloslava Ransdorfa ZDE, otázka s odpovědí ZDE.

Osobně prý novinářce vysvětloval, že kauza s jeho „úprkem“ ze zasedání je nesmysl, neboť toho dne v parlamentu normálně pracoval, což má dokazovat i program jisté konference, které se zúčastnil. „Nemyslím si, že je Smetana nedoslýchavá či podprůměrné inteligentní. Problém bude jinde,“ napsal europoslanec. Novinářka se podle něj zachovala nestoudně a svou údajnou pomluvu prý navíc cíleně opakovala, aniž by Ransdorfovo vysvětlení zohlednila. Proto Ransdorf, jak prozradil, zvažuje právní kroky, aby „nactiutrhačným výmyslům učinil přítrž“.

Anketa

Co říkáte na omluvu expremiéra Stanislava Grosse?

hlasovalo: 4609 lidí

Následně Ransdorf odpověděl i na jednu otázku čtenáře z profilu na ParlamentníchListech.cz. Toho zajímalo, zda je skutečně nutné, abychom jen kvůli ekonomickým výhodám podporovali ničení Tibetu a zapalování mnichů.

Ransdorf čtenáři pádně vysvětlil, že v Tibetu to přece jen vypadá trochu jinak. „V Tibetu jsem byl v roce 2001. Mohu konstatovat, že feudalismus v Tibetu skončil až v roce 1951,“ napsal. Sám prý tradiční tibetské hodnoty a kulturu obdivuje, což mu ale nebrání vidět, že se jedná o mimořádně zaostalé území. Život je zde prý hodně tvrdý, ve vnitrozemí v zimě běžně bývá čtyřicet stupňů pod nulou.  

„Problém číslo jedna je zaostalost, potřebou číslo jedna jsou investice. Do 21. století se může dostat pouze pomocí zvnějšku,“ myslí si europoslanec. Západ by podle něj Tibetu pomohl nejvíce tím, že do něj bude stejně jako Čína investovat.  

„Jaký budeme mít profit z obchodu s Čínou, závisí na naší obratnosti,“ myslí si dále Ransdorf. Podlézání čínské vládě prý samo o sobě nic nepřinese, je třeba hlavně hledat na dynamicky rostoucím čínském trhu skuliny, kde by se dalo uplatnit. Závěrem pak čtenáři ocitoval názor nejvýznamnějšího českého sinologa Josefa Kolmaše: „Je třeba trpělivosti a nechat ty dva staré kulturní národy, aby si své soužití vyřešily samy.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…