Rath byl poslanci vydán, neprošel návrh, aby jej vozili na hlasování

07.09.2012 11:28

Sněmovna schválila vydání poslance Davida Ratha k trestnímu stíhání i pro další trestné činy, tak jak jí k tomu vyzvala policie. Návrh Mandátového a imunitního výboru, aby byl Rath vydán, podpořilo 174 poslanců, proti hlasovali čtyři.

Rath byl poslanci vydán, neprošel návrh, aby jej vozili na hlasování
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath ve sněmovně žádá vydat k trestnímu stíhání

K usnesení se pokusil poslanec Stanislav Huml (nestraník za ČSSD) prosadit doprovodné usnesení, kterým by byl souhlas s Rathovým vydáním omezen. Huml požadoval, aby poslanci vyšetřovací orgány zaúkolovali, že celou věc musí urychlit a co nejdříve dovést vyšetřování před soud.

Rovněž navrhoval, aby bylo přikázáno upravit výkon Rathovy vazby tak, aby při ní mohl vykonávat svůj poslanecký mandát. Zejména se jednalo o zajištění účasti na sněmovním hlasování. Ani jeden z návrhů však přijat nebyl.

Návrh na maximální urychlení Rathova vyšetřování podpořilo pouze šest poslanců. Druhý návrh, aby mu bylo během vazby umožněno hlasovat ve sněmovně, podpořilo 80 jeho kolegů, ovšem ke schválení to stejně nestačilo.

Tímto hlasováním skončilo sněmovní projednávání Rathova vydání. Poslanci se rozhodli akceptovat doporučení mandátovéh výboru (i žádost samotného Davida Ratha) a vydali svého kolegu trestnímu stíhání. Následně předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová požádala o odvedení vazebně zadržovaného poslance a jednání sněmovny pokračuje dalšími body. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…