Rathův advokát: S krabicí to bylo jinak. Peníze se objevily až za pár minut

17.05.2012 8:26

Advokát Davida Ratha JUDr. Adam Černý dává jednoznačně najevo, že se mu nelíbí ani postup policie, ani postup státní zástupkyně. Spekuluje dokonce o tom, že krabici s miliony mohl někdejšímu hejtmanovi za ČSSD někdo podstrčit a stěžuje si, že byl podstatně ztížen jeho kontakt s klientem.

Rathův advokát: S krabicí to bylo jinak. Peníze se objevily až za pár minut
Foto: hns
Popisek: David Rath má nové boty
reklama

Někdejšího hejtmana Středočeského kraje a poslance za ČSSD obhajuje advokát JUDr. Adam Černý, společník pražské advokátní kanceláře Heřmánek a Černý, který k případu svého klienta říká, že je celá kauza podezřelá, mimo jiné kvůli postupu policie. Obhájce v rozhoru pro deník Právo naznačuje, že policie možná manipulovala s důkazy. Miliony v krabici prý mohl jeho klientovi někdo podstrčit.

Celé je to nestandardní

„Myslel si, že to je víno, a ono nebylo. Tedy možná nebylo, to je otázka, protože tam to pak bylo dost chaotické a ty peníze se objevily až daleko později. Až když na pár minut ztratil tu tašku z dohledu, tak se najednou objevily ty peníze,“ popisuje situaci advokát. Dodává k tomu ovšem, že tuto teorii vůbec nebude snadné dokázat. Se stížností na příslušné orgány pak váhá. „Nevím, to si můžete jít stěžovat na hlavní nádraží,“ odpovídá doslova. Podal však stížnost na uvalení vazby.

Rath podle slov svého obhájce stále věří, že se celý případ nějak rozumně vysvětlí a důsledně odmítá všechna obvinění. Úvahy o tom, zda měl Rath u sebe při zatčení zbraň, považuje za nepodstatné pro případ a nechce je komentovat.

Ztěžují nám obhajobu

V této souvislosti však stojí za zmínku, že advokát Černý poskytl rozhovor také Lidovým Novinám (LN), kde jasně uvádí, jeho klient měl u sebe legálně drženou střelnou zbraň, ale revolver to nebyl. I zde však dává najevo, že vyšetřovatelé postupovali zvláštním způsobem. Podivuje se např. nad umístěním poslance do vazební věznice v Litoměřicích, když mohl být umístěn v Praze.

„Takhle to zkrátka normálně neprobíhá. Není důvod pana Ratha držet ve vazbě. Nikam neutíká, nevím, koho by ovlivňoval a jak by to mohl dokázat. Navíc ho umístili do cely v Litoměřicích. Divím se, že ho nedali do Ostravy, abychom to měli těžší. Vždyť v Praze je několik vazebních věznic, chtějí, abych ho mohl hůře navštěvovat. Vůbec se totiž v tomto případě orgány činné v trestním řízení snaží všemožně znemožnit účinné vedení obhajoby," domnívá se Černý.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

7:19 Zrušte Moravcovy Otázky, vyzvala poslankyně. A odhalila, co musí zažívat kvůli sprosťárnám radního Šarapatky

Poslankyně za hnutí ANO Barbora Kořanová chce v Radě ČT odstřelit Zdeňka Šarapatku. Nelíbí se jí, ja…