Řeporyje porazily ve válce Rusko, víte? Starosta Novotný promluvil o Koněvovi: Masový vrah a špína chlap

04.04.2020 13:37

Starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný (ODS) gratuluje starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) k odstranění sochy sovětského maršála Koněva. Všem, kteří tento krok odsoudili, vzkazuje: „S takovou provokací souhlasím, Koněv byl špína a masový vrah.“ V rozhovoru pro Forum24.cz vypráví, jak Řeporyje porazily Rusko ve válce. O pomník vlasovcům v Řeporyjích se prý neobává.

Řeporyje porazily ve válce Rusko, víte? Starosta Novotný promluvil o Koněvovi: Masový vrah a špína chlap
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Novotný při projevu
reklama

Novotný je nadšen, že radnice Praha 6 odstranila v pátek sochu Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči.Hned jsme se spojili s panem starostou a gratulovali jsme k okamžitému a razantnímu řešení dané věci,“ pravil Novotný.

„Od chvíle, kdy jsme to zveřejnili, opět volají Rusové a ptají se, jestli je pravda, že je Koněv pryč a my jsme ve finále s památníkem vlasovcům,“ sdělil Novotný, s tím, že vše potvrdil a dodal, že „naše pamětní deska bude na místě, které omylem označila ruská televize. Díky jejich omylu jsme posléze uznali, že je to správné umístění.“

Socha Koněva je nyní uložena v depozitáři a následně by měla být součástí expozice plánovaného Muzea paměti 20. století, kam podle Novotného bezesporu patří. „Je to další provokace, se kterou naprosto souhlasím. Jestliže jde o výstavu paměti 20. století, tak nepochybuji o tom, že ta výstava bude silně antikomunistická. Takže tam samozřejmě masový vrah a špína chlap Koněv, který nechal bombardovat Mladou Boleslav dva dny po válce, určitě patří,“ konstatoval.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Velmi se mu prý líbí návrh bývalého europoslance Štětiny, aby na místě Koněva byl pomník generála Kutlvašra. „To je vynikající nápad, který bychom chtěli jakkoliv podpořit,“ řekl nadšeně.

Že by podobný osud potkal i pomník vlasovců, to se neobává. „Místo bude opravdu hlídáno sítí bezpečnostních kamer,“ řekl Novotný a přidal upozornění pro všechny, kteří by chtěli narušit klid v Řeporyjích: „Nedávno porazily ve válce Rusko, a jsme tak samozřejmě připraveni.“

Co se týče vlasovců, očekává Novotný z ruské strany reakce, ale ty mu „jsou lhostejné“. „Stále platí, že si do ničeho nenecháme kecat,“ dodal řeporyjský starosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…