Respekt odhaluje: Okamura a komunisté? Vše je prý jinak. Ptali se v ANO

04.12.2017 12:21

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se ve svém úvodním slově zaměřil na hnutí ANO Andreje Babiše. Podotkl, že nejbližší Babišovi spolupracovníci často mimo diktafony zmiňují, že se jejich šéf chce zapsat do českých dějin. I z toho důvodu prý tak moc chce být premiérem.

Respekt odhaluje: Okamura a komunisté? Vše je prý jinak. Ptali se v ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Šéf ANO je ale zbytečně skromný, protože do dějin už vstoupil. Vytáhl totiž k moci nejtemnější síly na politické scéně – které si to evidentně užívají a chovají se jako na dobytém území – a to jako první politik od roku 1989. Muž, který neustále mluví o modernizaci země, ji v politické rovině posílá proti proudu času,“ zmínil Tabery s tím, že zástupci ANO neustále opakují, že s KSČM a s SPD spolupracovat musí, neboť ostatní strany spolupráci s nimi odmítají. 

„Nikdo je ale přece nemůže přimět k tomu, aby jednali s někým, s kým jednat nechtějí. Za vzestup extremistů může výhradně Babiš, který si je prostě vybral. Tady žádné ‚ale'‘není. Když si pozvete domů na svíčkovou zloděje, který vás okrade, těžko pak můžete vinu svádět na slušného hosta, který odmítl přijít, protože je vegetarián,“ sdělil Tabery kriticky. 

„Když Babišova vláda (ať už první nebo druhá) získá důvěru, lidé budou hledat hodnověrnou opozici. Ta tu dnes prostě není. Je roztříštěná, podrážděná a nelze si ji spojit s nějakou silnější ideou. A když Babiš důvěru nezíská, mohou přijít předčasné volby. V takovém případě je silná alternativa ještě podstatnější,“ poznamenal pak závěrem Tabery.

Uvnitř dnešního vydání magazínu pak Respekt poukazuje i na to, že mnozí poslanci hnutí ANO se však proti spolupráci s okamurovci a komunisty ošívají. A to třeba i proto, že nebyli o Babišových krocích zpraveni. 

„Sepětí s Okamurou a Filipem není příjemné mnohým z nich – a jak říkají, vlastně ani Andreji Babišovi. Zahraniční renomé Babiše, který by se rád stal respektovaným evropským hráčem, vytažením ‚neonacistů a komunistů‘ trpí. A i části poslanců klubu ANO, mezi nimiž jsou také uznávaní podnikatelé a politici, se při představě podpory od lidí, kteří chtějí pryč z NATO a z Evropské unie, orosí čelo – nejen firmy závislé na exportu, ale celá země by šla ke dnu,“ poznamenává Respekt.

A přináší také slova nového předsedy Sněmovny Radka Vondráčka, jenž uvedl, že dohoda s KSČM a s SPD byla nutná jen pro složení Sněmovny. „Nikam dál dohoda nesahá,“ tvrdí a dodává, že je skoro jisté, že nová Babišova vláda na první pokus důvěru nezíská. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …