Říkat pravdu je osvobozující, sdělil Daniel Herman ženě, která mu spílala

1. 11. 2016 10:15

V posledních hodinách odpověděl ministr kultury Daniel Herman na řadu čtenářských dotazů, které se sešly na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Říkat pravdu je osvobozující, sdělil Daniel Herman ženě, která mu spílala
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman
reklama

Jeden ze čtenářů napsal, že si nedovede představit, že vláda se na něčem usnese a jeden její člen jí to zkazí, protože má osobně své jiné přesvědčení. „Nesouhlasí-li s většinou, měl by ODEJÍT. A nedělat z demokracie anarchii,“ myslí si čtenář a nepřímo tím ministra vyzval k rezignaci. Herman odpověděl, že demokracie je na rozdíl od anarchie spojená s odpovědností. „Nevím, o jakém usnesení zde hovoříte? Žádné takové totiž neexistuje,“ dodal.

„Kolik peněz dáváte antichartistovi a konfidentu StB Bartoškovi alias narcisovi na tu jeho šaškárnu v Karlových Varech?“ zajímalo dalšího čtenáře. „Informace o dotační politice MK jsou pravidelně zveřejňovány ve výročních zprávách MK,“ odpověděl Herman.

Pan Vítězslav se ptal, která varianta jeho úvahy je správná. „Buď jste naváděn někým mocnějším, a pak je to cílená protistátní provokace, nebo vaše inteligence je na velmi nízké úrovni, protože byste jako ministr měl vědět, že jste součástí vlády, a že si tedy nemůžete dělat, co se Vám zlíbí. Měl byste vědět, že člověk tím, že se někam dostane, měl by vědět, že už nejedná sám za sebe. A pokud ano, pak by mělo být jasné, že jde o jeho soukromé věci, a tedy návštěva dalajlámy měla být někde mimo vládní prostory,“ napsal čtenář. Herman odpověděl následovně: „Anebo varianta 3. Jsem demokraticky zvoleným politikem, členem vlády suverénní země, který koná plně v rámci svých kompetencí.“

„Jak mi vysvětlíte, že o oficiálním přijetí dalajlámy rozhodují dva bývalí velvyslanci v USA?“ zajímalo dalšího čtenáře. „Nevím, kdo takovéto nesmysly šíří?“ reagoval ministr.

„Snížit se k urážení dokáže každý primitiv. Kde se ale ve vás bere ten klid? Je něco, co vás dokáže lidově řečeno rozhodit, vyvést z míry? V televizi, tady, všude vystupujete tak klidně, a to i když to nemáte lehké,“ zajímalo Alenu. Herman odpověděl, že je naprosto v klidu, „protože nemusí lhát a vykrucovat se“. „Říkat pravdu je osvobozující,“ dodal.

Celé znění otázek a odpovědí najdete ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

6:13 Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

Pokud teď hned nezačneme přemýšlet o své změně, tak na sebe pošleme něco daleko horšího, než je koro…