Rittig dostal zpět cestovní pas a už je pravděpodobně v Monaku

02.04.2014 16:30

V posledních týdnech bedlivě sledovaný lobbista Ivo Rittig se zřejmě vrátil do Monaka, kde má trvalé bydliště. Na svém účtu na Twitteru zveřejnil v odpovědi na vzkaz „Pěkný večer do Monaka“ snímek s pláží a zástavbou na pobřeží středomořského státu s krátkým komentářem „Taky zdravim :-)“. Jeho advokátka Karolína Babáková odmítla komentář s poukazem, že „pan Rittig může cestovat a nebude každou svoji cestu domů hlásit médiím“.

Rittig dostal zpět cestovní pas a už je pravděpodobně v Monaku
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Sám Ivo Rittig se se svým záměrem odcestovat do Monaka nijak netajil. Zároveň však tvrdí, že plánuje cesty do České republiky a hodlá se bránit proti obviněním okolo tisku jízdenek pro dopravní podnik hlavního města a některým počinům státních zástupců. „Mám zpátky pas díky nezávislým soudům. Překvapím Borgulu, nehodlám se skrývat. Budu často tady, abych ho usvědčil,“ uvedl před nedávnem Ivo Rittig, shodou okolností rovněž na svém twitterovém účtu. Na situaci upozornil internetový zpravodajský deník iDnes.cz.

Ivo Rittig chce na státního zástupce Adama Borgulu podat trestní oznámení kvůli svému druhému zadržení. Časně ráno 21. března, den po vrácení cestovních dokladů soudem, jej policie na popud zástupce Borguly podruhé v krátké době zajistila. Soud však navrženou vazbu zamítl.

Rittig a jeho advokátka považují druhé zatčení „za zneužití pravomoci státního zástupce a značně nepřiměřený zásah“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík na Primě: Sehrajeme roli pojistky demokracie, žádná změna ústavy přes Senát neprojde. Předseda má být důstojnou protiváhou proruskému Hradu, a to Kubera není

13:47 Gazdík na Primě: Sehrajeme roli pojistky demokracie, žádná změna ústavy přes Senát neprojde. Předseda má být důstojnou protiváhou proruskému Hradu, a to Kubera není

Další týden povolebního vyjednávání osobních i komplexních politických rozhodnutí je za námi. A do n…