Robert Fico se před studenty rozpovídal o migrantech. Stojí to za to

10.11.2015 18:38

Slovenský premiér Robert Fico si myslí, že rozhodnutí ministrů vnitra Evropské unie přijmout kvóty nebylo v jejich pravomocích a má v plánu dokázat to i před soudem. Uvedl tak během přednášky na Panevropské vysoké škole v Bratislavě. Informují Novinky.cz.

Robert Fico se před studenty rozpovídal o migrantech. Stojí to za to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico
reklama

„Máme pochybnosti, zda většinové rozhodnutí bylo vůbec možné o tomto tématu. Budeme zpochybňovat právo ministrů vnitra rozhodnout o přerozdělení konkrétních lidí na území konkrétního státu,“ uvedl Fico.

Slovenský premiér je již dlouho zastáncem toho, aby řešení migrační krize plynulo ze summitu EU a nestálo na bedrech ministrů vnitra. Na summitu by totiž místo takzvané kvalifikované většiny muselo nastat jednomyslné rozhodnutí všech zúčastněných.

Ficovo snažení se odvíjí od rozhodnutí ministrů vnitra EU, kdy došlo k přijetí přerozdělovacích kvót pro uprchlíky i přes protesty Maďarska, Slovenska, Rumunska a České republiky. Hlasování se tehdy zdrželo pouze Finsko.

Celý text zde

Fico kvóty označil za „fiasko“ a dodal, že zatím EU přemístila pouze zhruba 120 migrantů. „Když lucemburský soud bude rozhodovat v nějakém časovém horizontu, do té doby 120 000 (přemístěných) migrantů nepochybně naplněných nebude. Ti lidé nemají zájem.“

Dodal také, že mezi migranty nabírá svoje rekruty Islámský stát a že se jedná především o migranty ekonomické, nikoli o uprchlíky. „Stačí zdravý rozum, abychom viděli, že se většinou jedná o ekonomické migranty.“

Na podání žaloby má slovenský premiér čas do 18. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…