Rozpočet je tragickou zprávou pro ty, kdo živí náš stát. Trikolóra chtěla úspory za 70 miliard

18.12.2020 16:01

Poslanci za hnutí Trikolóra nepodpořili během pátečního hlasování navržený státní rozpočet. Podle předsedy Václava Klause, ml. to bylo především kvůli tomu, že takto připravený státní rozpočet rozděluje společnost. Navíc vláda odmítla pozměňovací návrhy poslanců Trikolóry, kteří by na státních výdajích ušetřili asi 70 miliard.

Rozpočet je tragickou zprávou pro ty, kdo živí náš stát. Trikolóra chtěla úspory za 70 miliard
Foto: Repro idnes TV
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková na tiskové konferenci hnutí Trikolóra

„Rozpočet, tak jak je předložený, podporuje rozdělení české společnosti. Česká společnost se již v posledních letech dělila na lidi, kteří pracují a živí náš stát, na tu druhou část, která je státem živena. Během této vlády to prudce akcelerovalo a covid vyhnal tyto rozdíly do diametrálních výšin,“ uvedl poslanec Václav Klaus ml. „Rozpočet rozděluje občany na ty, kteří mají nějaké úspory ze své práce a budou trpět, a ty, kteří žádné úspory nemají a je jim to úplně jedno, jak to ze státními financemi a celým bankovním sektorem dopadne. S tím souhlasit za Trikolóru souhlasit nemůžeme,“ dodal Klaus ml.
 
 
Podle předsedy Trikolóry by však vláda měla především šetřit. Podle jeho slov Trikolóra v rámci druhého čtení rozpočtu navrhla snížit dotace soukromým firmám a na obnovitelné zdroje, uspořit zbytné výdaje v ministerstvech vnitra, financí a dopravy, omezit podporu ekologickým spolkům a omezit evropské dotace i odvody do rozpočtu EU, či zrušit plošnou inkluzi na školách.
 

Anketa

Bude rok 2021 pro Českou republiku lepší než rok 2020?

22%
72%
6%
hlasovalo: 12977 lidí
 
„Každá normální rodina, která se dostane do finančních potíží, si udělá seznam svých výdajů dle důležitosti a ty nepotřebné škrtá. Náš stát se letos dostal do největší krize od svého vzniku, která bude pokračovat i příští rok, ale tento základní úkol neudělal. Dělá, jako že se nic neděje, a to je cesta do pekel. Naše pozměňovací návrhy se snaží toto alespoň částečně napravit. Republika se musí vrátit k hodnotám jako je odpovědnost, pracovitost, vlastní iniciativa a mezigenerační solidarita,“ řekl poslanec Václav Klaus.
 
„Naše pozměňovací návrhy nesnižují prostředky pro základní funkce státu jako je obrana, bezpečnost, zdravotnictví, důchody a základní školství. Míříme na zbytné a často i škodlivé výdaje, které si prolobovaly různé zájmové skupiny jako jsou dotace na obnovitelné zdroje, dotace soukromým subjektům aj.,“ uvedla poslankyně Tereza Hyťhová za hnutí Trikolóra. 
 
 
„V těchto časech si nemůžeme dovolit financovat politické neziskovky, platit za členství v mezinárodních organizacích, o kterých i NKÚ říká, že jejich přínos pro ČR je neznámý, financovat ekologické organizace ničící naši přírodu, nebo za evropské peníze tvořit na školách ideologické projekty, které do českého prostředí importují nově levicové ideologie, které považujeme za škodlivé a nehodné podpory peněz českých daňových poplatníků,“ uvedla její kolegyně, poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…