Rudý Dolejš: Nečekejte, že si budeme pořád jen sypat popel na hlavu

26.09.2012 9:51

KSČM je demokratická strana, která se nehodlá neustále pouze omlouvat za to, co prováděla KSČ před rokem 1989, vzkazuje místopředseda strany Jiří Dolejš. Podle něj se strana poučila z chyb a nyní je připravena dokázat, že je poučená a demokratická.

Rudý Dolejš: Nečekejte, že si budeme pořád jen sypat popel na hlavu
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Jiří Dolejš v družném rozhovoru

Čtenář se ptal místopředsedy KSČM, zda se neobává, že značná část veřejnosti bude KSČM vnímat ne jako moderní levicovou stranu, ale jako pohrobka KSČ, která se dopustila řady historických chyb. „Vrtá mi hlavou, že pod takovou zátěží minulosti se chcete pokusit o reparát a získat druhou šanci od národa, který jste zklamali a vlastně nepřímo umožnili "tento hnůj", který se aktuálně děje. Po volbách si budete muset udělat jasno v tom, jak spolupracovat ze stranou, která se podílela také na rozkrádání státu,“ píše čtenář.

Podle Jiřího Dolejše se pouze hlupák nebo fanatik nepoučí z vlastních chyb. Problematickou minulost nemá podle něj zdaleka jen KSČ, ale například i šíření křesťanství nebo dobývání západu v USA. „Naše distance od minulých chyb neznamená, že musíme automaticky kývnout na jakoukoliv, i neobjektivní kritiku, místo budoucnosti se soustředit jen na rituální sypání popela na hlavu za naše předchůdce,“ vysvětluje.  Podstatná je podle něj myšlenka sociální spravedlnosti, která je nadčasová.

KSČM podle něj v praxi dokáže, že je novou, poučenou a demokratickou stranou. „Po 23 letech je ten test praxí v  demokratických podmínkách  myslím  realizovatelný,“ myslí si místopředseda KSČM. Nikdo, ani komunisté, podle něj nemá zájem vracet se zpět.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

21:59 A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

Prezident Miloš Zeman opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální d…