V poslední době se stále více světové pozornosti upírá na Bělorusko, kde již několik dní trvají protesty vůči tamnímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Protesty stále sílí a protestanti požadují odstoupení Lukašenka. V České republice však již od roku 2004 funguje mezinárodní sdružení Občanské Bělorusko. Jeho cílem je dle webových stránek podpora demokratické iniciativy a rozvoje občanské společnosti v Bělorusku.
Výkonnou ředitelkou organizace je Pavla Poláková, vystudovaná ruštinářka. Zajímaví jsou však hlavní představitelé a členové sdružení. Spolek totiž zakládal Václav Havel, bývalý prezident České republiky. Ve sdružení však dále působí publicistka Petruška Šustrová, Jan Ruml či Jaromír Štětina, bývalý europoslanec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Havel , Ruml , Štětina , Bělorusko , Občanské Bělorusko
autor: tle
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky
13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana