Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli

06.12.2018 11:02

Lídr SPD Tomio Okamura vystoupil v rádiu Svobodný vysílač, kde hovořil o zákulisí politiky a jejího reálného tvoření. Mluvil také o nedůvěře vládě a postoji SPD, který část voličů podle něj nepochopila. Šlo o tiskovou konferenci, kde se Okamura postavil po bok opozičních stran a chtěl tak vyjádřit svůj názor k Babišově vládě. Vystoupení v rádiu sdílel na svém facebookovém profilu.

Ruply mu nervy: Naštvaný Tomio Okamura vykřičel, jak to bylo s tiskovkou, kde stál vedle „demobloku“. Jak za ním přišla ODS a jak ho prý podvedli
Foto: screen ČT
Popisek: Tomio Okamura po boku Pirátů a stran někdejšího Demokratického bloku

„Celou dobu jsme hovořili o tom, že chceme prosazovat program. Naši důvěru nemá vláda proto, že chceme vyměnit ČSSD. Propadla ve volbách,“ zdůraznil Okamura. „Klidně podpoříme vládu odborníků, ať si ji sestaví hnutí ANO, když se nám zavážou, že jsou ochotni plnit náš program. Vláda s ČSSD naši důvěru nemá, protože prosazuje jiný program, jenž je v rozporu s naším programem. Zvyšují se dávky nepřizpůsobivým, navyšují se platy politiků, vláda chce posílat vojáky do bojových misí. Je toho spoustu, co je v rozporu s programem SPD,“ rozjel se Okamura. 

Pořad najdete ZDE.

Anketa

Jste hrdí na Armádu České republiky?

12%
78%
hlasovalo: 9999 lidí

Následně se obul například do ODS, kdy podle jeho slov nikdy tato strana nesplnila to, co slíbila. „Nechápu, jak můžou mít takovou voličskou podporu. Vždyť obelhali svoje voliče,“ láteřil. Piráti podle něj jen populisticky plácají o ničem.

Bartoš je extremista, tvrdí Okamura

„Ani jeden návrh o digitalizaci nepředložili. Je to prázdná populistická bublina,“ rozhorlil se i nad pirátskou neinformovaností. „Piráty nemáme rádi. Víme, že po nás plivou a lžou o nás. Předseda Bartoš je levicový extremista,“ podotkl zostra také Okamura.

Následně se vyjádřil k tomu, jak se účastnil tiskové konference po boku ostatních stran, a to ve chvíli, kdy se hovořilo o budoucnosti Babišovy vlády, krátce po odvysílání reportáže o synovi Andreje Babiše. 

„My jsme spolupředkladateli novely zákona proti týrání zvířat,“ začal zeširoka Okamura. „Předkládáme to spolu s TOP 09 a jsem rád, že aspoň někomu záleží na tom, aby zvířata nebyla týrána,“ sdělil. Postěžoval si však na to, jak se k němu ostatní strany chovaly na zmiňované tiskové konferenci, dle moderátora takzvaného demobloku.

Otřesný zážitek!

„Už nikdy s nimi na konferenci nepůjdu. Je to otřesné, jak se ty strany chovají. Ani mě nepustily k mikrofonu! Neseriózní a nekorektní jednání, to jsem nezažil. Původní domluva byla, že se každý vyjádří. Pořád se k mikrofonu tlačily pětiprocentní strany. Byl to otřesný zážitek!“ rozčílil se Okamura.

On tam sám šel proto, že chtěl vyjádřil nedůvěru vládě Andreje Babiše. „U ostatních stran jde o destrukci a mediální lynč. My ale říkáme, že chceme vyměnit ČSSD,“ zopakoval Okamura. Program SPD podle něj s Demokratickým blokem vytvářet nejde. 

Jak také dodal, strany, které vedle něj stály při tiskové konferenci, již nyní nemohou o okamurovcích říkat, že jsou extremisti. „A ony si to uvědomují. Předseda ODS za mnou pak přišel, že už to o nás nemůže překvapit. A já mu říkal: Pane předsedo, to jste si měl rozmyslet předem,“ sdělil Okamura, jenž mluvil vzrušeně a naléhavě. Místy do skypového přenosu, kterým byl rozhovor pořízen, hlasitě křičel.

Babiš je dle Okamury bazilišek

Následně se rozčílil i nad osobou premiéra Andreje Babiše (ANO). „Andrej Babiš je bazilišek, který prostě dělá jen to, co jemu osobně vyhovuje,“ rozhorlil se Okamura, který svým vystoupením na tiskové konferenci chtěl právě upozornit na to, že chce prosazovat svůj program. „Hnutí ANO zapomnělo, že jsme v klidu, jsme kooperativní. Usilovně pracujeme na tom, co jsme slíbili voličům,“ sdělil Okamura. „Ve chvíli, kdy Babiš zjistil, že SPD není v záloze, tak najednou byl přinucen jednat,“ dodal. 

„U politiky je někdy v zákulisí třeba udělat i víc kroků. A díky té tiskovce, kde jsem sice nepromluvil, se okamžitě vrátila SPD jako partner do jednání,“ podotkl Okamura.

Ten v posledních dnech bojuje o své voliče. Podle posledního průzkumu agentury STEM SPD opět zaznamenala ztrátu. „Letošní rok se jí příliš nedaří,“ ukázal průzkum.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

20:30 Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

ParlamentníListy.cz nabízejí článek chargé d’affaires čínského velvyslanectví Čang Mao-minga k aktuá…