Rusko se možná bude moct smát USA: Vaše zbraně vám prostě vypneme...

08.07.2015 12:24

Britský deník Daily Mail informuje o „superzbrani“, kterou prý vyvinulo Rusko. Systém Krasuha-4 podle tvrzení svých ruských tvůrců dokáže eliminovat cizí satelity i nepřátelské zbraně. Pozemní zkoušky by měly začít v průběhu několika příštích měsíců.

Rusko se možná bude moct smát USA: Vaše zbraně vám prostě vypneme...
Foto: Ilustrační foto pixabay.com
Popisek: Válka - ilustrační foto
reklama

Tvůrci tohoto sofistikovaného vojenského systému se nechali slyšet, že jde o zásadní počin ve vedení elektronické války. Systém Krasuha-4 může být použit v pozemní, letecké i námořní oblasti. Ruská strana ovšem podle britského deníku odmítla detailně vysvětlit, jak systém v praxi funguje. Systém dokáže eliminovat řízenou střelu a další naváděcí systémy či družicová elektronická zařízení. „Systém se zaměří na nepřátelský cíl a pomocí elektronických prostředků letadlo nebo vojenský satelit vyřadí z provozu,“ sdělil náměstek generálního ředitele ruské společnosti KRET Jurik Majevskij pro tiskovou agenturu TASS.

Celý text v angličtině je ZDE

Majevskij také uvedl, že systém lze snadno namontovat na pozemní, vzdušné i námořní nosiče. „S naprostou přesností umí Krasuha-4 zneškodnit komunikaci, navigaci i zacílení všech typů moderních zbraní. Používat se bude zejména proti řízeným střelám a k potlačení satelitem řízených lokalizačních systémů. Stručně řečeno, Krasuha-4 nepřátelské systémy prostě vypne. V laboratořích již probíhá testování. Do konce letošního roku budeme tento zbrusu nový systém testovat v praxi,“ prozradil Majevskij.

Daily Mail připomíná, že začátkem tohoto měsíce ruská armáda provedla test protiraketového systému, který úspěšně zničil v přesně určený čas vytyčený cíl. „Zahájení testování bylo zaměřeno na potvrzení výkonnostních atributů štítu protiraketového systému,“ uvedlo k celé záležitosti ruské ministerstvo obrany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…