Rusnok dál hledá ministry, Špicar má nabídku na MŽP

28.06.2013 17:07

Designovaný premiér Jiří Rusnok dál hledá možné adepty na ministerské funkce ve své vládě. Viceprezidentovi svazu průmyslu Radkovi Špicarovi nabídl místo ministra životního prostředí. Špicar se do pondělí rozmyslí. Rusnok dnes přijal také bývalého tajemníka ministra financí Karla Štogla a ekonoma Miroslava Zámečníka. Štogl svou návštěvu nekomentoval. Zámečník po jednání řekl, že se bavili o české ekonomice a Národní ekonomické radě vlády (NERV).

Rusnok dál hledá ministry, Špicar má nabídku na MŽP
Foto: archiv redakce
Popisek: Ekonom a exministr průmyslu a obchodu Špidlovy vlády Jiří Rusnok
reklama

"Za nabídku jsem poděkoval, protože si jí vážím. Slíbil jsem, že dám panu premiérovi vědět v pondělí ráno," řekl novinářům Špicar s tím, že uvažuje o všech nabídkách, které v životě dostal, takže bude uvažovat i o této. Špicar je kromě svého působení ve Svazu průmyslu a dopravy ČR rovněž ředitelem české pobočky amerického think tanku Aspen Institute, jejíž vznik finančně podpořil miliardář Zdeněk Bakala. V minulosti pracoval jako ředitel vnějších vztahů automobilky Škoda Auto.

Zámečník, který je členem NERV, už při příchodu řekl, že si jde popovídat a žádnou nabídku na ministerskou funkci neočekává. Po jednání uvedl, že s Rusnokem debatovali o tom, jak by se dalo pomoci české ekonomice, a o budoucnosti NERV. Řekl prý Rusnokovi také názor na dva možné kandidáty na ministry.

Štogl studoval práva, v minulosti podle internetových zdrojů působil rovněž jako poradce na ministerstvu obrany. V současnosti je poradcem senátora Jana Hajdy (ČSSD). Místo v Rusnokově vládě zatím oficiálně přijali tři lidé. Na nabídku kývl Martin Pecina jako ministr vnitra, Marie Benešová (ČSSD) jako ministryně spravedlnosti a Miroslav Toman, který by měl vést ministerstvo zemědělství. V pátek odpoledne souhlasil s nabídkou vést resort kultury bývalý ředitel ČT a televize Óčko Jiří Balvín.

Někteří další kandidáti byli osloveni a čeká se na jejich vyjádření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…