Rvačka o křesla: Lidskoprávní Dienstbier, vnitro a KDU-ČSL, která nic neví

16.12.2013 6:51 | Zprávy
autor: adr

Sociální demokracie i lidovci přijali o víkendu program koaliční vlády. Nyní začne přetahovaná o jednotlivá ministerská křesla v novém kabinetu. Podle MF Dnes dostal šéf ČSSD Bohuslav Sobotka od kolegů úkol získat pro stranu především resort dopravy a zdravotnictví. Podobně předseda lidovců Pavel Bělobrádek by měl bojovat o zemědělství.

Rvačka o křesla: Lidskoprávní Dienstbier, vnitro a KDU-ČSL, která nic neví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Podle deníku MF Dnes vládla během jednání sociálních demokratů v pražském Kongresovém centru uvolněná atmosféra. Ústřední výkonný výbor strany schválil smlouvu jednomyslně, pro bylo 138 přítomných členů.

Koaliční smlouvu schválili v neděli také lidovci, ovšem mnozí z nich měli výhrady a připomínky a hlasovali proti. "To neznamená, že do koalice vstupujeme, protože ještě chybí doplnit rozložení sil ve vládě," mírnil přílišné nadšení šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který se ihned po návratu z USA, kde byl na stáži, zapojil do jednání. Uvedl, že počet ministerstev, která si pro sebe strana bude nárokovat, bude záviset na tom, kolik členů nakonec bude nová vláda mít.

Lidovce teď čeká nelehký úkol, chtěli by pro svou stranu vyjednat resort zemědělství. Jejich koaliční partneři ČSSD a hnutí ANO jim ho ale jen tak dát nehodlají. Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek míní, že zemědělství by mělo připadnout sociálním demokratům, protože se podíleli na vyjednávání podmínek pro zemědělce v Bruselu. "KDU u toho nebyla, nic o tom neví," odpověděl deníku Faltýnek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

18:00 „Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

„Lidé jsou nepoučitelní a dělají stále stejné chyby. Zase budou hajlovat a budou se zabíjet. Bude vá…