Rvačka v Praze: Ničíte nám billboardy, Piráti, dává k soudu SPD. Ivan Bartoš není pozadu

14.08.2018 17:35

Letní prázdniny sice ještě neskončily, ale předvolební kampaň před podzimními komunálními volbami běží na plné obrátky. Není to tak dávno, co hnutí Svoboda a přímá demokracie označilo Piráty za „feťáky a alkoholiky“. Piráti okamžitě vyrazili do protiútoku, ale tím to neskončilo. SPD teď na loď Pirátů vypálila znovu. A Piráti znovu vrátili úder. Nahlédněte.

Rvačka v Praze: Ničíte nám billboardy, Piráti, dává k soudu SPD. Ivan Bartoš není pozadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Na konci července SPD Tomia Okamury označila Piráty za „feťáky a alkoholiky“. „Piráti mají šanci v Praze vyhrát a reálně ovládnout pražský magistrát. Chcete, aby se o Vaše město a okolí starali narkomani a alkoholici?“ padlo na sociální síti. Naproti tomu Okamurovo hnutí prý Praze nabízí akademiky a manažery.

Anketa

Je Václav Klaus mladší dobrý politik?

91%
9%
hlasovalo: 13967 lidí

Pirátský poslanec Radek Holomčík však okamžitě přešel do protiútoku. Zdálo se mu, že Okamura s SPD vlastně nemá jiný program než boj proti migrantům, jenže uprchlická krize slábne, tak Okamura hledá jiné cesty, jak zaujmout. A snaží se zaujmout útokem na Piráty.

Jenže tím to neskončilo. O pár dní později předvolební souboj Pirátů a SPD pokračuje dál. Okamurovo hnutí obvinilo Piráty, že ničí jejich billboardy. Jiný program prý nemají.

A v tu chvíli došla trpělivost předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Okamura a jeho kolegové si prý zvykli na to, že mohou lhát, jak se jim zlíbí, tak místo pozitivního programu útočí na Piráty. Bartoš se za Piráty od vandalismu napáchaného na předvolebních plakátech distancoval. Představa, že by Piráti měli něco takového na svědomí, je prý úsměvná.

„Ach jo, opravdu tohle musíme řešit? Bohužel se nedá svítit, představitelé SPD si až příliš zvykli, že mohou lhát, až se jim od pusy práší. Ostatně co jiného jim zbývá, když neumějí pozornost získat pozitivním programem. Od vandalismu se distancujeme. Samozřejmě s ním nemáme nic společného a představa, že by bylo trhání billboardů naší předvolební strategií, je skutečně úsměvná. No nic, podáme holt trestní oznámení (i když by si je zasloužili ob tejden). Ať pánové z SPD vysvětlí policii, o co opírají své divoké teorie,“ konstatoval Bartoš na sociální síti.