S prezidentem poletí na Ukrajinu přes sto českých podnikatelů

01.10.2013 17:15

Na pracovní cestu na Ukrajinu, kterou má Miloš Zeman naplánovanou na říjen, poletí s prezidentem více než sto českých podnikatelů. Tyto cesty jsou jednou z forem podpory tuzemských podnikatelů. Prezident Zeman to dnes řekl v Ostravě. Ještě před Ukrajinou prezident s podnikateli navštíví Izrael, od svého nástupu do funkce už byl na Slovensku, v Rakousku, Polsku a Německu.

S prezidentem poletí na Ukrajinu přes sto českých podnikatelů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Svou návštěvu Jihomoravského kraje zakončil prezident v Kyjově

"Vždycky s sebou beru spoustu podnikatelů a vždycky říkám: Beru s sebou jenom úspěšné podnikatele. No a těch podnikatelů je vždycky několik desítek, na Ukrajinu se dokonce hlásí 140, takže budeme muset vzít dvě letadla," řekl Zeman při setkání se zaměstnanci strojírenských Vítkovic.

Zdůraznil, že podnikatelé už v dané zemi musí mít nějakého partnera. Prezident nebo jiní politici pak asistují při podpisu smluv. "Pravda je, že politici, ať je to prezident nebo premiér nebo ministr, otevírají zejména v některých zemích dveře těm podnikatelům, takže se jim potom jedná o něco snadněji. Takže to je jedna z forem podpory," řekl prezident.

Minulý týden prezident na svém profilu na sociální síti Facebook napsal, že bude chtít po podnikatelích, kteří ho budou doprovázet na cestách, aby přispěli na uhrazení státního dluhu. Dnes ve Vítkovicích neuvedl, zda na tom trvá. Nadační fond na splácení státního dluhu představil Zeman v červnu. Každý měsíc až do března 2018 do něj vloží 60.000 korun, tedy třetinu svého platu. Chce tak motivovat lidi s vyššími příjmy, aby se na krácení státního dluhu podíleli. Na účtu fondu se podle jeho webu zatím shromáždilo zhruba 310.000 korun. Státní dluh ke konci června činil 1,678 bilionu korun. Za letošní první pololetí se zvýšil o 10,5 miliardy Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…