SPD doufá, že ukončí zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými

13.05.2021 17:03

Předseda SPD Tomio Okamura na svém Facebooku spolu s poslankyní Lucií Šafránkovou oznámili, že ve Sněmovně prošel do závěrečného 3.čtení návrh zákona SPD na ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. "Takže je velká šance, že do říjnových voleb bude zákon definitivně přijat! Držte nám prosím palce!“ uvedl Okamura.

SPD doufá, že ukončí zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura a poslankyně Lucie Šafránková

Autorka návrhu zákona je poslankyně Lucie Šafránková. Politici SPD uvedli, že od podání tohoto zákona již uplynuly téměř dva roky a od prvního čtení téměř jeden rok.
 
„Našim hlavním cílem je, aby sociální dávky, které jsou vyplácené státem z veřejných peněz, sloužily pouze jako nebytná pomoc a podpora občanům, kteří se dostali do nějaké přechodné nebo existenční tísně a kteří se snaží z této situace dostat vlastními silami nebo prací. A naopak aby nesloužily těm lidem, kteří právě tyto dávky využívají v rámci svého každodenního programu a tyto dávky neustálým způsobem zneužívají, byť pracovat mohou,“ přiblížila svůj návrh Šafránková.  
 
„Určitě nesmí být vypláceny jako určitá forma výpalného těm osobám, které se dlouhodobě vyhýbají práci a které podvádí náš stát, naše úřady a nás všechny,“ dodala. 
 

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19788 lidí
Návrh je podle obou výsledkem více než dvou leté tvrdé práce, mnoha odborných a politických jednání. „Pevně věřím, že už to třetí čtení máme na dosah a brzy tento návrh bude schválený,“ věří poslankyně Šafránková.  
 
Tomio Okamura také ocenil práci poslankyně Šafránkové, za poslední měsíc je to již její třetí zákon, který úspěšné prochází. Konkrétně šlo o návrh na rozšíření ošetřovného, který dovoluje střídat se v péči o dítě i jiným pracujícím příbuzným. Tím druhým je vyšší příspěvek pro pracující rodiny s dětmi, který se zvýší o 500 korun měsíčně. 
 
„Jsem za to rád a myslím, že to, že nám prochází návrhy a že občané vidí naši práci, tak to svědčí o tom, že SPD jen neřeční na internetu, ale pracuje. Máme konkrétní výsledky a doufám, že nám budou procházet ještě další návrhy. Všechno je v souladu s našim heslem: Slušný člověk na prvním místě,“ dodal na závěr videa Okamura. 
 

Bc. Lucie Šafránková

  • SPD
  • poslankyně, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku
  • poslankyně
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…