Salvini navrhuje mastnou pokutu za každého dovezeného migranta. To je vyhlášení války, zuří neziskovky

15.05.2019 20:10

Italský ministr vnitra Matteo Salvini přišel s nápadem napařit tučnou pokutu každé neziskové organizaci, která do země doveze nelegálního migranta.

Salvini navrhuje mastnou pokutu za každého dovezeného migranta. To je vyhlášení války, zuří neziskovky
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini

Server britského deníku The Guardian píše, že italský ministr vnitra Matteo Salvini plánuje vydat dekret, podle něhož lidem, kteří do země dopravují nelegální migranty, bude hrozit pokuta. Za každého dovezeného migranta to může být až 5500 eur. Konkrétní návrh, který má deník k dispozici, říká, že pokuta se bude pohybovat v rozmezí 3500 až 5500 eur.

Neziskové organizace zachraňující běžence na moři se bouří, že jim touto vyhláškou Salvini v podstatě vyhlásil válku. Pokud by podobný dekret platil už poslední tři roky, neziskové organizace by musely zaplatit pokutu 440 milionů eur za zachránění asi 80 tisíc lidí. „Nová vyhláška ohrožuje právní principy a povinnost zachraňovat životy,“ řekla Claudia Lodesani, italská šéfka Lékařů bez hranic. „Místo kriminalizace nevládních organizací, které zachraňují migranty, by Itálie měla truchlit nad oběťmi poslední tragédie na moři,“ dodala Lodesani.

Další neziskové organizace tvrdí, že Itálie selhává. Není schopna ochránit zemi demokratickými cestami, takže volí z morálního hlediska nepřijatelné represe.

reklama

autor: mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…