Saúdská Arábie poslala na hranice s Irákem třicet tisíc vojáků

03.07.2014 11:18 | Zprávy
autor: vam, čtk

Saúdská Arábie rozmístila 30.000 vojáků podél hranice s Irákem, jehož část obsadili islamisté. Učinila tak poté, co se Iráčané údajně z oblasti stáhli. Informovala o tom televizní stanice Al-Arabíja.

Saúdská Arábie poslala na hranice s Irákem třicet tisíc vojáků
Foto: Archiv
Popisek: Irák

Televize mimo jiné uvedla, že obdržela videozáznam, na kterém je vidět asi 2500 iráckých vojáků v pouštní oblasti východně od iráckého města Karbalá. Má jít právě o ty příslušníky bezpečnostních složek, kteří od hranic odešli. Irácká hranice se Sýrií a Saúdskou Arábii tak údajně zůstala zcela bez dozoru.

Iráckým vojákům prý bylo nařízeno hranici opustit

Jeden z místních iráckých důstojníků televizi sdělil, že jim bylo nařízeno pozice na hranicích opustit bez jakéhokoli odůvodnění. Autenticita nahrávky nemohla být nezávisle ověřena, poznamenala k tomu agentura Reuters.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bartoš: Vláda připravila samoživitele a seniory o podporu v bydlení

Jak jako? Víte, mě to přijde, že se téma bydlení jako problém jen omílá, ale v podstatě se pro lidi nic nemění a je dostupné čím dál míň – kapacitně i finančně, pro většinu lidí nejen pro samoživitele nebo seniory.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Platíte zbytečně stovky navíc. Operátoři vás „holí“. Tady je trik

20:25 Platíte zbytečně stovky navíc. Operátoři vás „holí“. Tady je trik

Mobilní operátoři svým věrným klientům internet častokrát nabízejí co nejdráž a zkoušejí, kolik peně…