Schulz získal 100 procent hlasů na sjezdu strany. Zkritizoval Trumpa a volal po další integraci EU

19.03.2017 19:06

Německá sociální demokracie si na svém mimořádném sjezdu zvolila do svého čela bývalého předsedu Evropského parlamentu Martina Schulze. Andrej Babiš dostal na předposledním sjezdu ANO 100 procent hlasů při volbě předsedy a Schulz dnes našeho ministra financí napodobil. Vyhlásil boj nepřátelům svobody. A tvrdě zkritizoval Spojené státy, Turecko, ale nešetřil ani své oponenty ve Spolkové republice Německo.

Schulz získal 100 procent hlasů na sjezdu strany. Zkritizoval Trumpa a volal po další integraci EU
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Martin Schulz
reklama

Martin Schulz zaznamenal historický úspěch, v dějinách německé sociální demokracie nevídaný. Získal 100 procent hlasů, píše server německého bulvárního deníku Bild.

„Je to ohromující okamžik pro mě i pro nás všechny,“ děkoval viditelně dojatý Schulz. „Tento výsledek je předehrou k dobývání kancléřství! Předpokládám, že budu zvolen!“ hřímal před plným sálem volební lídr německé sociální demokracie.

Celý článek naleznete zde.

Svým stranickým kolegům řekl, že předvolební kampaň postaví na několika pilířích. Postaví se prý americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který podle Schulzova názoru ohrožuje kořeny demokracie. Postaví se tureckému prezidentovi Recepu Erdoganovi. Tomu prý hodlá vzkázat, že mu nedovolí rozeštvávat proti sobě občany Německa. Postaví se také proti snižování daní v Německu. Chce být zároveň hrází proti volebnímu úspěchu Alternativy pro Německo. Tuto stranu označil za ostudu spolkové republiky.

Boj vyhlásil také lidem, kteří se stavějí proti úspěšné evropské integraci. „Ve mně najdou zdatného soupeře,“ ujišťoval delegáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

16:22 Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

„V médiích, od Romů ani levicových aktivistů, jsem nepostřehl starost o policisty.“ Diskutovaný post…