Schwarzenberg: Jsem starej dědek a nikam se už necpu

26. 1. 2015 7:24

Před dvěma roky předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg prohrál finále prezidentské volby. Poté se ale poněkud stáhnul a není tolik slyšet ani vidět. Proč? „Jsem dědek starej a nikam se už necpu,“ říká Schwarzenberg pro Hospodářské noviny. V politice ale prý ještě nějaký pátek vydrží. Kvůli Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi.

Schwarzenberg: Jsem starej dědek a nikam se už necpu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tříkralový projev Karla Schwarzenberga

„Ta prohra má jednu velkou výhodu – přešla mě veškerá ctižádost. Poněvadž už jsem dědek starej, nikam se už necpu. Což je výhoda, dívat se na všechno s odstupem. Ale protože na vývoj u nás se dívám trošku se starostí, chci ještě vést TOP 09 do sněmovních voleb v roce 2017, ale do prezidentských voleb už jistě nepůjdu,“ říká sedmasedmdesátiletý politik.

Silný motiv, jenž šlechtice drží v politice, je Schwarzenbergův protikandidát z prezidentské volby Miloš Zeman. „Dnes mi vadí, že prezidentský úřad, ta instituce, ztrácí na vážnosti. Poněvadž prezident v našem systému je krabička poslední záchrany. On je ta poslední autorita, když přijdou kritické situace, když selžou politické strany. Poničili jsme si už všechny instituce, a když i toto zničíme, tak je to pro stát velmi, velmi špatný vývoj,“ myslí si předseda TOP 09.

Dalším velmi silným argumentem, proč zůstat v parlamentních lavicích na Malé Straně, je lídr hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš. „Bohužel Andrej Babiš dodržel, co slíbil. Opravdu se chová k republice, jako by to byl jeho podnik Česká republika, akciová společnost. To je zoufalé, prolomily se všechny pomyslné hráze. A lidem to nevadí! Samozřejmě je pravda, že ostatní politické strany očividně českého voliče zklamaly, chovaly se někdy opravdu obzvláště nemorálně,“ tvrdí Schwarzenberg.

Na závěr rozhovoru se předseda TOP 09 oprostil od útrap ze stavu české politiky a prozradil, co mu dělá radost. „Přitom stačí vyrazit do krajů, to je tak krásná země! Vždycky, když jedu kolem Orlíku nebo na sever a je jakžtakž počasí, není mlha, vidím opravdu krásnou zemi. To je neskutečně krásný!“ rozzářil se předseda TOP 09.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…