Šebesta: Klamavé označování potravin je největším problémem

21.03.2012 18:34

„Dovedu pochopit zapomenutý prošlý jogurt v regálech, ale přeoznačování data spotřeby je už hrubý přestupek,“ řekl Jakub Šebesta, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce ve Faktech Barbory Tachecí. Podle Šebesty nejsou problémem zdraví nebezpečné potraviny, ale právě klamavé označování potravin.

Šebesta: Klamavé označování potravin je největším problémem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žena nakupující potraviny v supermarketu

Podle směrnic Evropské unie stačí pouze označení, že se jedná o evropský výrobek. „Je to složité, benevolence ve značení je natolik volná, že je velmi těžce zjistitelné, odkud výrobek pochází. V současné době se to snaží zákondárci zpřísnit,“ dodal Šebesta.

Pokud by se mohli spotřebitelé dočíst, odkud výrobek pochází, upřednostňovali by především české výrobky a naopak polských by se pravděpodobně snažili vyvarovat. Minimálně soli. „Stále nemáme dost informací, jsme na tom stejně jako před třemi týdny. Pořád atakujeme polského ministerstva zemědělství,“ vyjádřil se Šebesta k aféře, kdy posypová sůl byla vydávána za potravinářskou. „Je to nehorázné, Polsko nectí evropské přepisy.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…