Sedm lží Andreje Babiše. Poslanec, kterého si šéf ANO nechal zjistit, jej za ně chce hnát k Němcové

21.6.2015 8:25 odp.

Ladislav Šincl (ČSSD) už prý dál nehodlá snášet lži ministra financí Andreje Babiše. Majitel Agrofertu a šéf Ministerstva financí měl pronést na Šinclovu adresu hned sedm lží, proti nimž se zákonodárce z ČSSD důrazně ohrazuje a oznamuje, že podá proti předsedovi ANO Babišovi návrh na disciplinární řízení.

Sedm lží Andreje Babiše. Poslanec, kterého si šéf ANO nechal zjistit, jej za ně chce hnát k Němcové
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Andrej Babiš

Ostrý spor poslance Ladislava Šincla (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO) pokračuje. Šincl dál očekává, že se mu majitel Agrofertu omluví za to, že na něj „vytáhl kompromitující složku“. V tuto chvíli se ale se šéfem státní kasy vidět nechce, jen kroutí hlavou nad tím, jak se ministr financí chová. Spor tak dál pokračuje.

Šincl konstatuje, že Babiš hned sedmkrát lhal v rozhovoru pro deník Právo, který je dostupný i na serveru Novinky.cz. Lhal např., když tvrdil, že Šincla ovlivňuje senátor Ivo Valenta, jenž spoluvlastní i server ParlamentníListy.cz. Šincl zdůrazňuje, že se kontaktům s tímto pánem vyhýbá, a to právě proto, aby případně nemohl být z čehokoli osočován. Více než čtyři roky ho prý neviděl. To je tedy lež první.

Celý text poslance Šincla najdete zde

Lež druhá se týká pana Jansty. Toho prý poslanec neviděl nikdy, ať si Babiš říká, co chce. Lež třetí s údajným napojením Šincla na advokáta Radka Pokorného. Ani jeho prý nikdy osobně neviděl a nezná se s ním. Totéž lze říci o údajném napojení na paní Kaslovou. To je prý už čtvrtá lež z úst majitele Agrofertu.

„Dále zde uvedl, že  jsem korupčně převedl rodinný dům na mou manželku. Tento dům jsem nikdy nevlastnil, a tedy jsem ho nemohl ani převést,“ podotýká poslanec ČSSD s odkazem na rozhovor ve zmíněném deníku.

Šestá lež se měla týkat vyhazovu z banky, na který Babiš upozorňoval se složkou kompromitujících materiálů před sebou. Jenže Šincl prý nebyl vyhozen, požádal o odchod z IPB, aby mohl přejít do pojišťovny.

A konečně sedmá lež, k níž se chce zákonodárce ze sociální demokracie vyjádřit, souvisí s novelou zákona o loteriích, kterou podle Babiše Šincl zablokoval při jednání rozpočtového výboru, kde četl podklady pravděpodobně připravené od loterijní lobby. Šincl ale něco takového důrazně odmítá. Projednávání bylo skutečně pozastaveno, ale stalo se tak na žádost poslance ANO Volného, a to i na základě stanoviska od Babišova Ministerstva financí.

"Není dle mého názoru přijatelné, aby se takto choval ministr vlády ČR a poslanec před mnoha svědky. Proto z výše uvedených důvodu jsem se rozhodl, že na pana A. Babiše podám návrh na disciplinární řízení," uzavřel poslanec Šincl. Oba pánové si tak svůj spor nejspíše vyříkají až před mandátovým a imunitním výborem, který pod předsednictvím Miroslavy Němcové z ODS delikty zákonodárců řeší.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …