Šéf činohry Národního Dočekal kritizoval ministerstvo: Je to další z řady zmatků

13.09.2012 14:43

Michal Dočekal, umělecký šéf činohry Národního divadla, vystoupil ve čtvrtečním odpoledním vysílání České televize, aby okomentoval nejnovější události, které se kolem první scény začaly odehrávat poté, co ministryně kultury Alena Hanáková odvolala jejího ředitele Ondřeje Černého a na jeho místo dosadila svého ekonomického náměstka Martina Sankota.

Šéf činohry Národního Dočekal kritizoval ministerstvo: Je to další z řady zmatků
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Balet, Státní opera Praha
reklama

Podle Dočekala by jeho pověření, byť jen dočasné, bylo zrušeno, neboť  je prý třeba, aby se pověřeným ředitelem stal někdo zevnitř Národního divadla. Jako konkrétní jméno doporučil Václava Peloucha, dosavadního provozně- technického ředitele divadla. O něm přitom pověřený ředitel Martin Sankot v úterý v televizním rozhovoru řekl, že ve skutečnosti řídil divadlo místo odvolaného Ondřeje Černého.

Televizní reportérka se pozastavila nad tím, zda takto kategorický požadavek divadelníků není nátlakem na ministryni. S tím však Dočekal nesouhlasí. „My tu situaci nezapříčinili. Způsobilo to ministerstvo, které naprosto nesmyslně odvolalo ředitele Černého,“ namítá. Podle něj se obvykle ředitel vybíral rok dopředu, nyní byl odvolán ze dne na den.  „A my tu situaci nyní musíme řešit,“ upozorňuje.

Nejasně odůvodněné odvolání ředitele Černého bylo podle něj jen další ukázkou zmatečného jednání ministerstva, které prý velmi poškozuje Národní divadlo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …