Šéf lidovců Narovinu přiznal: Naše strana je plná kmotrů

16.06.2012 14:31 | Zprávy

Možná ne všichni vědí, že Pavel Bělobrádek není jen tradičním šéfem politické strany, ale také známým textařem šansonů pro skupinu Šest na chodníku. Nyní se spíš věnuje politickým textům. Dočká se třeba Česko nějakého protestsongu od Bělobrádka? Kolik kmotrů je v KDU-ČSL? I to bylo tématem dalšího dílu pořadu Narovinu v BTV.

Šéf lidovců Narovinu přiznal: Naše strana je plná kmotrů
Foto: NArovinu
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek s moderátorem Zdeňkem Šarapatkou v pořadu NArovinu

Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, na sebe prozradil mimo jiné také to, že si nedávno pořídil fotografie od známého fotografa Roberta Vana; že také bydlel několik let s gayem a jako křesťan s tím neměl problém. I to, jakým směrem se chce křesťanská strana dál ubírat v případě úspěchu ve volbách. Zajímavým tématem byla i otázka "kmotrů" v politice a církevní restituce.

Kmotrů je nás celá strana 

S takzvanými kmotry je v současné době politika v Česku úzce spojována. Stojí v pozadí i KDU-ČSL? Odpověď Bělobrádka byla překvapivá: "My máme kmotrů celou stranu. I já jsem kmotr." Kmotr své neteře. "Většina z nás ve straně je také někoho kmotrem. Je to prostě dáno tím, že se hlásíme ke křesťanství. Pokud ale myslíte takové ty kmotry v úvozovkách, ty tam u nás opravdu nemáme. Přesto jsem s mnohými hovořil. Jak naše strana roste, mají zájem. Peníze v igelitkách od nich však brát odmítám a neberu. Když budou chtít, říkám, ať nám je pošlou na transparentní účet," připustil šéf KDU-ČSL.

Jelikož je strana Pavla Bělobrádka pokládána za konzervativní s jasně a mnohdy až ostře vyhraněnými názory vůči menšinám, bylo tématem politické debaty v BTV i to, zda přece jen nedošlo v rámci jisté modernizace strany k nějakému názorovému či postojovému posunu - například směrem k homosexuálům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

20:15 Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

Debata o další pomoci Ukrajině v Česku se po volbách dál vyostřuje. Poté, co ukrajinský velvyslanec …