Šéfem horní parlamentní komory se opět stal bývalý odborářský vůdce Štěch

19.11.2014 14:03

Předsedou Senátu byl dnes podle předpokladů opětovně zvolen Milan Štěch (ČSSD). V souladu s dohodami senátorských klubů byl jediným kandidátem, v čele horní komory stanul potřetí. Štěch v tajných volbách získal 70 ze 78 odevzdaných hlasů, dva hlasy byly označeny neplatně, oznámil předseda volební komise Luděk Jeništa (za STAN).

Šéfem horní parlamentní komory se opět stal bývalý odborářský vůdce Štěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch obhájil své senátorské křeslo také
reklama

Staronový šéf horní komory po svém zvolení senátorům řekl, že je připraven plnit všechny úkoly ve prospěch České republiky, jejích občanů a ve prospěch dobrého jména Senátu.

„Myslím si, že Senát, přes všechny problémy, které provází českou politickou scénu, je právě tím tělesem, které ukazuje, že se nechá politika dělat kultivovaně, slušně, tak, že si nasloucháme," uvedl Štěch.

Senát je pojistka parlamentní demokracie

Hodlá se zasazovat o to, aby jednání Senátu bylo v duchu demokratických principů. „Senát je pojistka parlamentní demokracie, a myslím, že jsme to v minulosti dokázali potvrdit, že jsme nezneužili vládní krize v předchozím období. Jsou všechny předpoklady, aby tento ráz Senátu zůstal zachován i v dalším volebním období," dodal.

Jednašedesátiletý Štěch patří ke třem nejdéle sloužícím senátorům, členem horní komory je od jejího ustavení v roce 1996. V letech 2002 až 2010 vedl Českomoravskou konfederaci odborových svazů. Je senátorem za Pelhřimovsko, letos mandát obhájil také potřetí.

Mandátový a imunitní výbor znovu povede Oberfalzer

Senátoři také v souladu s programem schválili vytvoření mandátového a imunitního výboru, v jehož čele má být opět Jiří Oberfalzer, a zahájili tajnou volbu čtyř místopředsedů horní komory. Kandidáty jsou v souladu s dohodami frakcí znovu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL a nezávislí, Přemysl Sobotka (ODS) a Zdeněk Škromach (ČSSD). Nováčkem bude jeho stranický kolega Ivo Bárek. Nahradí místopředsedkyni ČSSD Alenu Gajdůškovou, která senátorský mandát letos neobhájila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…