Sehnal: Přeběhlictví je zrada voličů a nahrává korupci. Zabráníme tomu

17.09.2021 18:28

Aliance pro budoucnost podporuje podle slov jejího předsedy Pavla Sehnala systémovou změnu, aby poslanecký mandát byl vázán na příslušnou politickou stranu, která kandidovala ve volbách a nikoli na konkrétního poslance. “Zabránilo by to přeběhlictví a korupci,” míní Sehnal.

Sehnal: Přeběhlictví je zrada voličů a nahrává korupci. Zabráníme tomu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aliance pro budoucnost představila stínové ministry vlády

“Pokud se nějaký poslanec nyní rozhodne, že nebude nadále členem politické strany, za kterou byl zvolen, v současné době tím daná strana ztratí křeslo a může to výrazně zamíchat kartami v rozložení koaličních a opozičních sil. Navíc to nahrává korupci,” je přesvědčen Pavel Sehnal.

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71683 lidí

Jeho Aliance pro budoucnost prosazuje, aby mandát byl vázán na stranu a v případě odchodu nějakého poslance si strana vybrala někoho dalšího, náhradníka, který byl na kandidátce a doplnit ho. “Původní poslanec by pochopitelně o mandát přišel,” vysvětluje.

“Systém přeběhlíků je strašně nebezpečný. Když volby dopadnou těsně a bude rozdíl pouze jednotek hlasů, tak lákadlo, že některá strana přeplatí nějakého jednotlivce, se dít bude. Bez ohledu na to, že je to nemravné. V tom okamžiku navíc princip a svobodnost voleb je potlačen a je to pouze o tom, že peníze převládnou nad demokratickou volbou občanů,” varuje šéf Aliance pro budoucnost.

Podle jeho slov je šílené, aby strana, která si může dovolit zaplatit více přeběhlíků, získala většinu. “To je hodně špatný postup vůči občanům. Přeběhlictví považujeme za zradu voličů a budeme ve Sněmovně prosazovat, abychom tomuto nebezpečnému fenoménu zabránili,” dodává Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

23:59 Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Motivovaná a disciplinovaná menšina voličů Starostů zcela vymazala volbu těch, kt…