Senátní volby bývaly negativním referendem o vládě, teď je vláda vyhrála. Spokojená tiskovka z Lidového domu

11.10.2014 21:05

Komunální a senátní volby se zatím pro ČSSD vyvíjejí úspěšně, ačkoliv obecní výsledky ještě nejsou spočteny a rozhodující souboj do Senátu proběhne až v příštím týdnu. Tak to vidí předseda ČSSD a vlády Bohuslav Sobotka.

Senátní volby bývaly negativním referendem o vládě, teď je vláda vyhrála. Spokojená tiskovka z Lidového domu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka zavítal do sportovního klubu Slavie. Návštěva se nesla v přátelském duchu

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka věří, že ČSSD uspěje i v druhém kole senátních voleb a zůstane zásadní politickou silou. „Pokud i nadále budou sociální demokraté nejsilnějším klubem, bude to podpora pro vládu,“ uvedl Sobotka.

Je prý velmi rád, že v senátních volbách uspěly vládní strany. „Bývalo to negativní referendum o vládě,“ připomněl. „Vnímám to jako signál toho, že lidé jsou spokojeni s působením naší nové vládní koalice,“ dodal.

Předseda ČSSD věří, že vládu to ještě více stmelí, a nabídl partnerům ČSSD model současné koalice i na komunální úrovni.

Slova se potom ujal předseda Senátu Milan Štěch, který obhajoval svůj mandát. Poděkoval voličům ve svém obvodě i ve zbytku republiky. Senát podle něj bude, pokud si v něm zachová svůj dominantní vliv ČSSD, bude pokračovat v čitelné politice, která je prospěšná pro naši zemi.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Ve stejném duchu pak poděkovala i Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu. „Ale druhé kolo je nová startovní čára,“ upozornila. Následoval minitr Jiří Dienstbier, který zdůraznil, že za dominance ČSSD se podařilo zvýšit důvěru Senátu.

Sobotka připustil, že na úrovni krajských měst ČSSD proti hnutí ANO příliš neuspěla, ale upozornil, že ČSSD naopak nečekaně uspěla na úrovni okresních center. „Potvrdila se silná pozice ČSSD v komunální politice. Jsme jedna z mála tradičních stran, která potvrdila své pozice a získala silnou podporu,“ zdůraznil.

Sobotka nemá strach, že by posílení pozice hnutí ANO ještě více oslabilo pozici ČSSD ve vládě. Podle něj hnutí ANO dokázalo získat řadu mandátů, ale sociální demokracie je na rozdíl od něj dokázala i obhájit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…