Senátor ČSSD se staví proti svému Dienstbierovi. Mohou za to gayové

24.08.2012 13:16

Nestranický senátor ČSSD Pavel Lebeda, který podporuje na Hrad Miloše Zemana, se staví proti stranickému kandidátovi Jiřímu Dienstbierovi i v další oblasti. Je proti adopci dětí homosexuály.

Senátor ČSSD se staví proti svému Dienstbierovi. Mohou za to gayové
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Pavel Lebeda
reklama

„Nepodporuji snahu svého kolegy Jiřího Dienstbiera prosadit adopci dětí homosexuálními páry. V senátorském klubu jsme takovou možnost nediskutovali, nicméně nemyslím, že by zde našla většinovou podporu. Tak jako snad i v celé straně,“ uvedl v komentáři pro ParlamentníListy.cz Lebeda.

Vzkaz homosexualismu: Rodina je fetiš

Podle Lebedy nebyl příliš povzbudivý vzkaz hrdého homosexualismu většinové populaci to, že pod transparentem s heslem Rodina je fetiš předváděli své obscénní tanečky polonazí, provokující homosexuálové v průvodu na festivalu Prague Pride.

„Úctě ke křesťanství jako základu euroamerické civilizace jsem se již vyznal. A rodina je v hodnotovém žebříčku křesťanství na jeho samém vrcholu. Snahy stavět na stejnou úroveň soužití dvou osob stejného pohlaví a tradiční rodinu se všemi jejími nezastupitelnými funkcemi odmítám. Mám na mysli kromě sňatku také možnost adopce dítěte,“ míní Lebeda.

Psychické poškození dětí

„Připouštím, že by homosexuální pár mohl adoptované dítě hmotně zabezpečit i nadstandardně. O jeho zdravý psychický vývoj bych se ale obával. Dětská duše je vnímavá a citlivá a v hlavičce takového dítěte by asi byl velký zmatek. Nevím o tom, že by existovala psychologická studie o vývoji dítěte, vychovávaného homosexuály. Určitě by to bylo zajímavé. A mám-li pochybnosti o adopci dítěte do homosexuálního prostředí, je dobré připomenout statistiky, hovořící o  mnohonásobně vyšším riziku zneužívání v náhradní rodinné péči,“ dodal senátor.

Kromě senátora Vladimíra Drymla, který přešel z ČSSD k zemanovcům, Zemanovu kandidaturu na prezidenta podepsali senátoři ČSSD Jaroslav Palas, Jaroslav Sykáček a Pavel Lebeda, dále Marta Bayerová a Václav Homolka z KSČM, Jaroslav Doubrava a Alena Dernerová ze Severočechů.cz a Miroslav Krejča, který vystoupil z ČSSD, a Petr Pakosta, který odešel zase z ODS. Připraveni jsou podle Drymla ale prý i další.

Miloš Zeman společnost sjednotí

„Od nevládnoucí a reprezentativní hlavy státu bych očekával, ba požadoval spíše sjednocující a ne rozdělující vliv na společnost. To je mimo jiné důvod, proč jsem s několika dalšími kolegy senátory podpořil prezidentskou kandidaturu Miloše Zemana. Člověka, který disponuje lidskými, profesionálními i politickými kvalitami a který i po mnohaletém působení ve vrcholné politice po sobě nezanechal v lidech zlobu či pachuť jakýchkoli pochybností. Miloš Zeman je sice nominantem politické strany (SPOZ), ta však je zatím politicky bezvýznamná,“ řekl k Zemanovi Lebeda.

„Můj výběr kandidáta na prezidenta nikterak nekoliduje s mojí pevnou příslušností k senátorskému klubu ČSSD a podporou politiky sociální demokracie, kterou, i přes některé rozdílné názory na určité oblasti, stále považuji za nejpřínosnější pro většinu obyvatel naší země. Kandidatura a volba prezidenta je však úplně jiná pohádka,“ dodal ParlamentnímListům.cz senátor.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…