Senátor ČSSD vymyslel, co s běženci. Němci by s nimi prý mohli naplnit vybydlená města v bývalé NDR

07.09.2015 22:59

Čtenáře, který se rozhodl senátoru Malému napsat, zajímalo, jak dlouho podle něj vydrží vstřícnost Němců vůči imigrantům. Čtenář sám prý silně pochybuje, že by německá ekonomika příliv tolika lidí dlouhodobě utáhla. „Kolik času dáváte Němcům, než se z přátelských uprchlíků stanou nepřátelští vetřelci,“ shrnul své dotazy tazatel.

Senátor ČSSD vymyslel, co s běženci. Němci by s nimi prý mohli naplnit vybydlená města v bývalé NDR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Malý
reklama

Senátor ČSSD z kroměřížského obvodu se mu svěřil, že si podobné otázky již dříve položil sám. Odpovědi si prý promyslel a nyní je má exaktně rozpracované. „Zlomový moment nastane, až začne počet imigrantů a osob jiné národnosti a vyznání dosahovat k 10 % obyvatelstva Německa,“ varuje, ovšem s uklidněním, že zatím jsou muslimů v Německu všehovšudy dvě procenta, a i kdyby běženců dorazil každý rok milion, kritické hranice se dosáhne až za osm let.

Německo podle něj doufá, že ekonomicky zvládne přijmout až milion běženců ročně, zejména ve vylidněných oblastech bývalé NDR. Kromě toho prý Němci doufají, že přicházející zima proud běženců zastaví.

Německo podle něj musí počítat například i s tím, že pokud chce příchozí pořádně naučit německy, musí je nejméně půl roku živit. Přitom pravděpodobnost, že si pak najdou práci, je prý asi jen 55–65 procent. Za tři roky se tak vygeneruje přes milion nových nezaměstnaných. Ve spojení s domácími nezaměstnanými je prý zaděláno na skutečně velký problém.

Otázka i s odpovědí ZDE

„Nezaměstnaní nově přišlí se budou bouřit, že nemají práci, a vinu budou dávat vládě, že se o ně nestará, protože jsou příchozí cizinci. Nezaměstnaní původní Němci budou hledat viníka své špatné, mnohdy bezvýchodné situace. Najdou je v cizincích a své vládě, která je do země pozvala. Obě nespokojené strany najdou mluvčí a vůdce. Začnou se radikalizovat, každá strana začne bojovat za svou pravdu a dál už to známe,“ tuší senátor Malý.

Ani tak bohatý stát, jako je Německo, nemůže podle něj takový scénář dlouhodobě zvládnout. Jenže bez zásadních změn se podle něj proud běženců nezastaví. „Bohužel vidina šťastného života v bohatém Německu či jiném vysněném státě v Evropě a podpora místních agitátorů již zvedly na pochod ne tisíce, ale statisíce až miliony potenciálních běženců. To žádný stát neustojí,“ obává se.

A na okraj poznamenává, že o Česko mezi běženci není zájem, a to ani mezi těmi skutečně ohroženými. Může to prý být tím, že jsme malá a neznámá země, anebo tím, že jsme na takové ekonomické úrovni, že je to neláká. „Toto zjištění je sice vedlejší fakt, jenž vyplynul z rozboru dané situace, ale pro nás a naši vlast o to smutnější,“ uzavřel senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …