Senátoři rozhodnou o zrušení věkové hranice pro diplomaty

06.01.2016 6:01

Senát dnes rozhodne o zrušení věkové hranice pro diplomaty. Novela služebního zákona má umožnit, aby velvyslanci mohli zůstat ve službě i po dovršení 70 let věku. Vláda chtěla změnu původně prosadit do konce loňského roku kvůli velvyslankyním Evě Filipi a Livii Klausové. Ty ale své mise v Sýrii a na Slovensku budou moci dokončit na základě dohody o provedení práce.

Senátoři rozhodnou o zrušení věkové hranice pro diplomaty
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Horní komora zřejmě v upravené podobě podpoří senátorskou novelu, podle níž by pořadatelé kulturních akcí nově nemuseli jejich program oznamovat autorskému svazu, pokud na nich budou hudebníci hrát jen skladby lidové hudby od neznámých autorů.

Senátní výbory navíc doporučily sjednotit na 15 dnů lhůty pro oznámení akcí a jejich programu. Nyní je třeba akci oznámit například Ochrannému svazu autorskému nejpozději 20 dní předem a její program deset dní předem. Pokud Senát návrh schválí, dostane jej k projednání vláda a Sněmovna.

Senátoři by se měli zabývat rovněž novelou, která by obnovila proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Platit by ji měli zaměstnavatelé. Místopředseda Senátu a někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) se rozhodl původní návrh stáhnout. V nové verzi, která teprve čeká na projednání, chce snížit odvody firem na nemocenské pojištění o jednu desetinu procentního bodu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…