Senátorské kluby přidáno nedostanou. Nejméně mají zemanovci a komunisté

18.12.2013 21:50

Senátorské kluby budou v příštím roce dostávat dotaci ve stejné výši jako letos. Každá z pěti frakcí bude nadále dostávat měsíční příspěvek 31.850 korun a navíc 4615 korun za každého člena. Vyplývá to z pravidel hospodaření senátorských frakcí, která dnes horní komora schválila. Příspěvek si senátoři naposledy zvýšili v dubnu 2006.

Senátorské kluby přidáno nedostanou. Nejméně mají zemanovci a komunisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?
reklama

Nejvyšší částku má dostávat klub ČSSD jako nejpočetnější senátorská frakce. Díky 44 členům má zhruba 235.000 korun měsíčně. Patnáctičlenný klub senátorů ODS bude mít nadále kolem 101.000 korun a pětičlenný klub Starostové a Ostrava téměř 55.000 korun. Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí, který má po zvolení předsedy Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamury poslancem osm členů, obdrží měsíčně téměř 69.000 korun.

Posilu v osobě Jozefa Regece (dříve ČSSD) získal letos klub zemanovců a komunistů, s šesti členy bude pobírat přes 59.500 korun měsíčně. Poměr sil a tím i výši příspěvků pro frakce asi částečně změní lednové doplňovací senátní volby na Zlínsku, z nichž vzejde Okamurův nástupce v horní komoře. Větší změny lze očekávat až po pravidelné volební obměně třetiny senátorů na podzim 2014.

Zahraniční cesty, posudky expertů i pohoštění

Senátorské kluby z příspěvků hradí výdaje na činnost svých pracovníků, posudky expertů, zahraniční cesty členů klubu či pohoštění při pracovních jednáních klubu. Senátoři na závěr pravděpodobně poslední letošní schůze prodloužili až do konce února příštího roku lhůtu pro projednávání senátorské novely, která by měla mimo jiné zpřísnit proces schvalování zákonů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …